Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниДослідити унікальний могильник у Черкасах археологам заважають бізнесмени

Дослідити унікальний могильник у Черкасах археологам заважають бізнесмени

- Advertisment -

Унікальний могильник у Черкасах. Поховання часів черняхівської культури знайдені в центрі міста. Перші – ще 20 років тому. З того часу історичну місцину ще декілька років досліджували археологи. Та повноцінним розкопкам стала на заваді урбанізація та розбудова середмістя.

 

На перші унікальні поховання часів черняхівської культури археологи натрапили ще 91-го року. На залишки старих скелетів спершу наткнулися будівельники, які працювали в районі сучасного центру «Хрещатик-Сіті». А згодом на унікальні історичні експонати натрапили і місцеві школярі. Вони віднесли знайдене до музею. І з того часу досліджувати могильник взялися фахівці.

Михайло Сиволап, директор Археологічного музею ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Ми копали там і в 94, 95-му роках. Проводили розкопки за свій рахунок. Згодом ще кілька сезонів там проводив дослідження мій колега. Удвох довели кількість виявлених поховань до 67».

Люди тут жили десь у середині 4-го століття до нашої ери, розповідає археолог. Більшість зі знайдених скелетів досліджені й антропологічно.

Михайло Сиволап, директор Археологічного музею ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Антропологи вказують, що серед скелетів, похованих тут, є ті, які знаходять у більш пізніх могильниках племені полян. Тобто це однозначно слов’яни. Є з іранськими антропологічними рисами. Тобто представники іранського племені аланів».

А були й такі, на яких археологи вгледіли сліди насильницької смерті, розповідає дослідник.

Михайло Сиволап, директор Археологічного музею ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «І один скелет мав германські риси. Це була жінка 45 років. Очевидно, її принесли в жертву. Бо була кинута обличчям донизу».

Нині скелетні рештки передані в музей археології. Вони поповнили тамтешню антропологічну колекцію. А частина знайденого перебуває в місцевому університетському музеї, заснованому Михайлом Сиволапом. Музей можна було б розширити новими історичними експонатами, каже дослідник. Бо таких могильників у Черкасах могло бути кілька. Щоправда, що більше розвивається інфраструктура міста, то менше шансів це зробити. Та й проведення розкопок не поспішають фінансувати. От і виходить, що все тримається на ентузіазмі небайдужих містян.

Михайло Сиволап, директор Археологічного музею ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Ми навіть виявили на проїжджій частині ділянку, де спалювали цих людей. Це по вулиці Остафія Дашкевича. Ділянка діаметром шість метрів. Це пропаленого ґрунту. З товстим шаром золи. Там їх спалювали та потім зсипали ось у такі посудини – урни».

Михайло Сиволап разом із колегами знайшов навіть місце поселення наших пращурів. Це поруч із сучасним готелем «Дніпро». Але знову ж таки, каже археолог, будь-що досліджувати надалі неможливо через постійну забудову міста.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкаському зоопарку з’явилося на світ оленятко

У Черкаському міському зоопарку в родині ланей європейських народилося оленятко. Про це повідомили на сторінці Черкаського міського зоологічного парку...

На автомобільних дорогах Черкащини заборонено рухатися вантажівкам

На автомобільних дорогах Черкащини введено тепловий режим. Заборона пересуватися автошляхами стосується транспорту масою понад 24 т. Повідомляє Патрульна поліція...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас