ВідеоархівЧеркащина шляхом реформ. Вшанування Кобзаря

Черкащина шляхом реформ. Вшанування Кобзаря

-

- Advertisment -

Проекти, приурочені до святкування 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря днями спільно планували лауреати Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, представники творчих спілок області та голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. Що і як провести у святкові дні лауреати премії радили губернатору за круглим столом.

Сергій Тулуб наголосив: за останні два роки в Черкаській області здійснено низку заходів з підготовки та відзначення ювілею. Приміром, натепер вже встигли відреставрувати приміщення будинку-музею Т.Г.Шевченка; реконструювали територію Верхнього парку заповідника, приплав «Тарасова гора» та виконали роботи по І черзі Нижнього парку заповідника, реставрували інтєр’єри Успенського собору та багато іншого.

До всього, обласний очільник відзначив досвід, творчі здобутки та напрацювання творчої інтелігенції, які зібралася за круглим столом. Мета цієї зустрічі, зауважив Сергій Тулуб – належна підготовка та проведення 200-річного ювілею Тараса Шевченка.

Директор Черкаського академічного заслуженого українського народного хору Зіновій Юрович, впевнений: напередодні такого ювілею не можна оминати увагою черкаський хор. Відтак заслужений працівник культури України запропонував включити до концертної Шевченківської програми виступи хору.

Художній керівник хору Леонід Трофименко підтримав ідею свого колеги й запропонував спільну концертну програму з таким митцем, як Паламаренко. Митець переконаний, глядачі сприйматимуть творчість Шевченка з іще більшим ентузіазмом.

Заслужений художник України Микола Бабак запропонував підтримати видання монографії на честь 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича. Видання міститиме фотографії середньої Наддніпрянщини кінця 19-20 століття.

На думку Миколи Пантелеймоновича, це важливо ще й тому, що сільська фотографія становить пласт документальної культури, яка досі не отримала системного наукового дослідження не тільки в Україні, але й у світі.

Микола Бабак також запропонував побудувати в Каневі музей народної ікони Середнього Подніпров’я. На думку митця, цей проект може стати най глобальнішим з тих, які будуть присвячені цій даті. Крім того, музей вже практично створено, лишилося побудувати приміщення.

Натомість художник та мистецтвознавець Володимир Недяк впевнений у тому, що звання «найглобальнішого» можуть отримати й інші проекти. Володимир Володимирович запропонував організовувати різноманітні тематичні виставки, виготовити мистецькі каталоги, організувати виставки творів видатних українських художників та міжнародну фотовиставку.

Видання ж Кобзаря, перекладеного багатьма мовами світу з унікальним оздобленням – можна, на думку присутніх, по праву вважати справою, що об’єднає навколо імені Шевченка увесь світ.

У цілому, під час засідання круглого столу пролунало чимало пропозицій. По завершенню заходу голова облдержадміністрації Сергій Тулуб доручив своїм заступникам доопрацювати пропозиції та запропонував зібратися розширеним складом наступного місяця.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаські поліцейські вилучили у чоловіка більш ніж півкілограма наркотиків

У Черкасах поліцейські вилучили у чоловіка вдома більш ніж півкілограма наркотиків, які він готував до збуту. Повідомляє Поліція Черкащини. У...

У деякі медичні заклади Черкас повернули теплопостачання

КПТМ “Черкаситеплокомуненерго” відновило подачу теплоносія у частину медичних закладів міста Черкаси. Про це повідомляє пресслужба комунального підприємства. Через похолодання керівники...

Цікаве:

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x