Відеоархів«Черкащина шляхом реформ». Шевченківський «Заповіт»

«Черкащина шляхом реформ». Шевченківський «Заповіт»

-

- Advertisment -

До двохсотої річниці від народження Тараса Шевченка лишилося ще півроку. Тим часом на Черкащині активно готуються до її відзначення.

Днями у Каневі відбулася Всеукраїнська літературно-мистецька акція «Тарас Шевченко мовами національних меншин». Її учасники спершу поклали квіти до підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві та вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.

Творчу делегацію на Канівщині привітав генеральний директор Шевченківського національного заповідника Василь Коломієць. Він зазначив, що Всеукраїнська літературно-мистецька акція «Тарас Шевченко мовами національних меншин» є однією з перших всеукраїнських заходів у рамках відзначення 200-річчя з Дня народження відомого всьому світу поета. І знаменно, що його творчість знана далеко за межами України, а твори – перекладено багатьма іноземними мовами та не втрачають своєї актуальності й донині. І сьогоднішня подія – ще одне тому підтвердження.

Потому представники різних національностей 19-ма мовами світу біля підніжжя Великого Тараса прочитали безсмертний «Заповіт».

У заході взяли участь студенти Канівського гуманітарного інституту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Промовці були вражені не лише творчістю нашого Кобзаря, а й гостинністю на Канівській землі.

Наостанок у музеї Шевченківського Національного заповідника відбулися літературні читання. У них взяли участь близько ста учасників. Потому гостей ознайомили з експозицією музею.

22 вересня вся Україна відзначила День партизанської слави. Це свято започаткували самі ж ветерани війни, аби всенародно вшанувати героїчний подвиг партизанів та підпільників, які не дожили до цього дня. Напередодні державного свята в Черкасах привітали живих та згадали про тих, хто загинув у боях.

Ще 9 – ти річним хлопчиною Герман Кладов випадково потрапив до партизанського загону. Там був зв’язківцем.

Усю війну хлопчина працював у підпіллі.

Через 72 роки нині разом з бойовими товаришами колишній партизан прийшов на пагорб Слави, аби вшанувати пам’ять тих, хто не дожив до цього дня.

У роки Великої Вітчизняної війни на території Черкащини діяли тисячі партизанів-підпільників. Нині оборонців в живих лишилося мало. У місті їх всього шістнадцятеро. Декому з них зараз уже важко пересуватися. Тому на урочистості з відзначення Дня партизана завітали одиниці.

В урочистостях взяли участь представники обласної влади, ветерани та небайдужі містяни. Вони, віддаючи шану партизанам, поклали квіти до Пагорба Слави.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Військовий капелан розповів чому Великдень святкують у різні дати (ВІДЕО)

Військовий капелан Володимир Педько розтлумачив, чому щорічно дата Пасхи змінюється. Цьому є дві основні причини, розповідає у програмі “Актуальна...

Учасникам ДФТГ надаватимуть виплати з міського бюджету Черкас (ВІДЕО)

Кожному учаснику формування з міського бюджету цьогоріч виділять матеріальну виплату в розмірі 30 тис. грн. Про це повідомляє власний...

Цікаве:

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x