«Черкащина шляхом реформ»: річниця визволення України

28 жовтня черкащани відзначили річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Указ про спеціальне відзначення цієї дати свого часу підписав ще Президент Віктор Ющенко. У Черкасах вшанували пам’ять воїнів-переможців традиційно. Ті, хто вирішив уславити полеглих у Великій Вітчизняній війні, пройшлися Алеєю слави та поклали квіти до Пагорба. Сьогодні сказати про точну кількість людських втрат України в війні не береться ніхто. За окремими підрахунками, у 41 – 45 роках загинули близько 9 мільйонів людей. Іван Денисович Шастун – почесний громадянин Черкас. Він один із тих, хто у грудні 43-го визволяв місто. За участь у боях за визволення Черкас Іван Денисович має орден Вітчизняної війни II ступеня. Загалом же нагороджений 5-ма орденами та 28-ма медалями.

Я начал…и офіцерів. Іван Шастун, ветеран Великої Вітчизняної війни, почесний громадянин Черкас: «14 декабря город Черкассы был освобожден. Была радость. Но была и грусть, потому что город был в разрухе. В боях за город Черкассы отдали свои жизни более 6 тысяч солдат и офицеров».

Петро Красовський теж визволяв Україну від німців. Служив у 199-ій стрілковій девізії. За роки війни брав участь у боях на території України та Росії, у тому числі – воював під Сталінградом. Пішов на війну, каже, коли йому не було й 17-ти.

Петро Красовський, ветеран ВВв: «Когда началась война…попал на Фронт».

День визволення України від німецько-фашистських загарбників дідусь згадує завжди з хвилюванням. Для нього це особливе свято.

Із нагоди відзначення річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників – біля Пагорба Слави висадили чотири десятки блакитних ялинок. До толоки долучилися чиновники ветерани й пересічні черкасці.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми завжди намагаємось висадити дерева, ялинки. Сьогодні ветерани з обласною владою висаджують ялинки».

Сергій Тулуб наголошує Всебічна підтримка і турбота про ветеранів Великої Вітчизняної війни – нині пріоритетне завдання Соціальних ініціатив Президента України. Зараз є чимало нагальних проблем, які турбують ветеранів.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: “Проблеми не нові. Це і питання забезпечення автотранспортом і питання житлові. І питання адресної допомоги”.

Так, за три останні роки, каже Сергій Тулуб, понад 167 ветеранів отримали ключі від нових автівок, майже 6 тисяч ветеранів забезпечено санаторно-курортним лікуванням. А разової допомоги цього року для 61 тисячі ветеранів і жертв фашизму виплачено 29 мільйонів. Також цього року на 49% підвищили середній розмір пенсії учасникам війни, у 4–4,5 рази зросла грошова допомога ветеранам війни до Дня Перемоги. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів з 1 травня 2013 року інвалідам війни ІІ і ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачується в розмірі, встановленому для інвалідів війни І групи. На Черкащині 2 роки тому започатковано комплексну обласну програму «Турбота», яка передбачає адресну підтримку і вирішення проблем ветеранів війни.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net