Черкащина: шляхом реформ. Посівна — на фініші

Аграрії області завершують посівну кампанію. На Черкащині вже посіяли ярі зернові та технічні культури. Усе вдалося зробити в агротехнічні строки, ділиться успіхами заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко. Каже: досіяти залишилося тільки круп’яні культури – гречку, просо, сорго, а також квасолю. Як погода буде сприятливою, весняно-польові роботи невдовзі завершать. На весняно-польові роботи господарства області витратили близько 2 млрд. грн.
Фінансове становище сільгосппідприємств області нинішнього року краще, ніж торік, сказав Олексій Головко. На щастя, паливно-мастильними матеріалами та насінням аграрії запаслися ще взимку. Підсумовуючи результати посівної кампанії, Олексій Головко наголосив: у 2012 році на Черкащині засіяли озимими зерновими культурами 244 тисячі гектарів. Із них – 220 озимою пшеницею.
Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «Минулого року ми посіяли озимих культур 220 тисяч гектарів і 50 тисяч озимого ріпаку. У нас була певна невпевненість…бо осінню не було дощів. Було під питанням чи виживе, чи зійде озима. Але дякувати Богу взимку було достатньо снігу і дало можливість озимині перезимувати добре».
Хоча деякі озимі, каже посадовець, довелося пересівати. Серед них – ярий ячмінь, круп’яні культури та кукурудза.
Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «З весни ми всю озимину оживили. Хоча ми і планували пересівати десь 10%, але ми пересіяли лише1% – це десь 2 тисячі гектарів. На сьогоднішній день підживили озимину ще раз. Обробили озимину від хвороб, бур’янів. Це дає впевненість у тому, що озимі культури у цьому році будуть мати непоганий врожай”.

Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «Недосіяли ми 20 тисяч гектар із плану через дощі. Вони не давали можливість проводити в оптимальні строки посів. Посів пізніх культур плануємо до 9 травня на 99% закінчити. Усі площі, що засіяли ранніми зерновими засадимо зерновими».
Друге підживлення озимих культур провели майже скрізь. Завдяки невисокому температурному режиму, на початку вегетації озимі закінчили фазу кущення та добре пройшли етап відростання вторинної кореневої системи. Непоганий і фітосанітарний стан посівів. На поля вносили гербіциди для боротьби з бур’янами, обробляли посіви інсектицидами та фунгіцидами — від шкідників і хвороб.
Ранніми ярими зерновими культурами засіяли, як планували, понад 114 тисяч гектарів. Зокрема, посіяно ячменю на площі 96 тис. га, пшениці – 7 тисяч гектарів, вівса – 3 тисяч гектарів.
Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «Їх посівні площі будуть не менші, ніж минулого року і продовольча безпека буде забезпечена, як в області, так і в державі взагалі».
Майже на 60 тисяч гектарів більше в цьому році посадили на Черкащині кукурудзи. Цю культуру вирощуватимуть на 303 тисячах гектарів. Хоча планували — на 247. Посіяли на полях Черкащини і соняшник — 120 тисяч гектарів. За нормою, цю культуру можна саджати на площі, не більшій за 10% від загальної. Щоб не виснажувати землю.
А ось цукрового буряка посадили менше, ніж торік.
Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «Трохи недовиконали ми план посіву цукрових буряків, який планували. На сьогоднішній день ми посіяли 35 тисяч гектарів буряків, планували — 43. Тут відіграли економічні фактори».
Також серед причин недосіву цукрового буряка — запаси минулорічного врожаю. В області залишилося 50 тисяч тонн цукру. Здебільшого – у засіках господарств.
Дбають і про якість продовольства. Державна сільськогосподарська інспекції області, каже Олексій Головко, постійно перевіряє насіння озимих та ярих культур. Серед завдань інспекторів — не допустити на поля регіону генномодифікованні культури.
Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «На сьогоднішній день створена єдина сільськогосподарська інспекція, в.т.ч. і насіннєва інспекція, щоб не було генномодифікованої продукції на полях Черкащини. Таку продукцію вирощувати заборонено. Законом заборонено».
Нинішні погодні умови дозволяють сількогосподарським культурам добре розвиватися. Сприятливий температурний режим і достатньо вологи.
Успішна посівна кампанія в області дає надію на добрий цьогорічний врожай. Перш за все, треба продовжувати славні хліборобські традиції, що є на Черкащині, сказав Головко. У регіоні у 2012 році зусиллями аграріїв планують зібрати 3 мільйони 775 тисяч тонн зерна, зокрема 907 тисяч тонн пшениці.
Гарний майбутній врожай дасть змогу втримувати ціни на хліб. Як це вдається робити і в цьому році.
Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «На сьогоднішній день великого подорожчання не відбулося ні на один вид продукції. Тримається усе під контролем. І та ціна на хліб, соціальний, і регіональне замовлення, що виконане на 60%, дає можливість ціни на соціальний хліб не піднімалися».
Натепер аграрії області активно розпочали заготівлю кормів для тваринництва. Вже здійснюють посів інших культур. Так, зернобобових посіяли на майже 9 тисячах гектарах, однорічної трави – удвічі більше.
Олексій Головко, заступник голови облдержадміністрації: «Якщо говорити про те, що зроблено на сьогоднішній день за весну, то мені здається «промахів» немає. Зроблено усе, щоб осінню мати гарний врожай».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net