Online TV
НовиниЧеркащинаТиждень безбар'єрності: Черкаський онкоцентр поділився досвідом створення інклюзивного простору...

Тиждень безбар’єрності: Черкаський онкоцентр поділився досвідом створення інклюзивного простору (ВІДЕО)

- Advertisment -

Національний тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Черкаський клінічний онкологічний центр поділився досвідом створення безбар’єрного простору. Розповідає власний кореспондент ВІККА.

ІГОР ГАЙДАЙ, ЗАВІДУВАЧ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО ВІДДІЛУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

У нас є візочки, ось один уже забрали, стоїть другий візочок. Людина може пересісти, чи з допомогою або за допомогою супроводжуючої людини, або медперсонал може підійти допомогти.

Біля в’їзду на територію Черкаського онкоцентру розміщений пункт із кріслами колісними. У медзакладі подбали, щоб пацієнти могли комфортно пересуватися. Починаючи від в’їзду і завершуючи обслуговуванням у поліклініці чи стаціонарних відділеннях.

МИКОЛА ІВАНОВИЧ, ОХОРОНЕЦЬ

Або черговий лікар виписує тимчасову перепустку на заїзд, або зав відділення. Буває, на таксі приїжджає, геть людина погано ходить, то допомагаємо.

безбар'єрність люди з інвалідністю

В онкоцентрі розповідають: за потреби не лише допомагають пересісти із автівки, але й зустрічають із автобуса на зупинці – якщо людина користується громадським транспортом. Такі випадки не рідкість, адже від хіміотерапії часто людина знесилена і ходити без допоміжних засобів не може.

ІГОР ГАЙДАЙ, ЗАВІДУВАЧ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО ВІДДІЛУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Кожне відділення, вхід у кабінети, туалети, все позначене шрифтом брайля, щоб люди з вадами зору могли дізнатися де вони перебувають і куди їм потрібно потрапити.

Для незрячих людей обладнали таблиці з підписами шрифтом Брайля. Означили підписами відділення, ліфти, туалети. У фойє біля ліфта прописали, яке відділення на якому поверсі розташоване. Щоб спілкуватися із людьми з вадами слуху, в допомогу лікарям – онлайн-сервіс сурдоперекладу від українського товариства глухих.

ІГОР ГАЙДАЙ, ЗАВІДУВАЧ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО ВІДДІЛУ ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Якщо є така потреба, лікар у режимі відеозв’язку зв’язується зі спеціалістом, який надає послуги сурдопереладу, і вони тоді спілкуються вже втрьох: пацієнт, лікар і сурдоперекладач.

Знайти потрібне відділення і прокласти до нього шлях допомагає також адміністраторка Вікторія. Серед її завдань: зорієнтувати людину і за потреби, супроводити.

ВІКТОРІЯ МОРОЗОВА, АДМІНІСТРАТОРКА

Провести, розказать, допомогти може бахіли одягнуть. Хто не знає, куди іти, ми дивимося папери, куди їм, що лікар назначив.

Пані Ніна – пацієнтка онкоцентру. Каже, кращого ставлення, ніж в онкоцентрі, не зустрічала в жодному медкзаладі.

НІНА, ПАЦІЄНТКА ЧЕРКАСЬКОГО ОНКОЦЕНТРУ

Я трошки ходжу сама, а коли сама побоююся, питань немає, допомого миттєва. Я натискаю кнопочку і через 2 хвилини коло мене команда. Тут такий технічний персонал, я не знаю хто його добирає, це просто казка, а не дівчата. 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах провели в останню путь військового: відійшов у вічність Олександр Савченко

Олександр Савченко народився в Черкасах. Після завершення 9 класів у ЗОШ №21 вступив до ПТУ №15, де здобув професію...

Черкаських підприємців намагаються ошукати шахраї

Черкаських підприємців атакують шахраї. Вони надсилають фейкові листи та повідомлення нібито від імені керівництва обласної податкової. Про це попереджає...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас