додому Новини Черкащина В Україні змінюють систему отримання інсуліну: що потрібно знати пацієнтам

В Україні змінюють систему отримання інсуліну: що потрібно знати пацієнтам

0
інсулін
wz.lviv.ua

В Україні з 1 жовтня буде змінено систему забезпечення пацієнтів інсулінами. Реімбурсацію інсулінів відтепер адмініструватиме Національна спілка здоров’я України. Відповідно, програма не буде залежати від рішень місцевої влади та розміру бюджету.

Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров’я України.

В НСЗУ зазначають, що нинішня система фінансування програми відбувається за субвенцією та має певні недоліки. Оскільки розміри субвенції за часту не можуть забезпечити препаратами всі 100% пацієнтів із цукровим діабетом. Відповідно, програма залежить від рішень та бюджету місцевої влади, а пацієнти не захищені протягом місяця.

«Це несправедлива система, бо пацієнт не повинен залежати від рішень місцевої влади та фінансової спроможності кожної області, якщо це державна гарантія таких препаратів, як інсулін», – зазначають в НСЗУ.

Ще однією проблемою нинішньої системи забезпечення інсулінами є слабкий моніторинг. Тобто чинний реєстр не збирає необхідні дані для того, щоб держава мала повну картину того, як пацієнти забезпечуються інсулінами. Це також не дає можливості адекватно аналізувати дані та прогнозувати потребу в лікарських засобах і відповідні бюджетні витрати.

Для вирішення цих проблем було прийнято рішення про те, що реімбурсацію інсулінів адмініструватиме НСЗУ. Буде змінено правила програми як для пацієнтів і лікарів, так і для виробників та дистриб’юторів інсуліну.

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділили 660 млн грн. За підрахунками фахівців, цієї суми буде достатньо для безкоштовного забезпечення інсуліном всіх пацієнтів. Проте громадян забезпечуватимуть ліками лише за дотримання ними чітких правил.

Що потрібно знати пацієнтам?

  • Держава гарантує пацієнтам з цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами. Базове лікування – це можливість для пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, отримати необхідну форму препаратів інсуліну, згідно категорії та стану пацієнта – безоплатно.
  • Рецепт на препарати інсуліну стає електронним. За е-рецептом пацієнт отримує інсулін або безоплатно, або з невеликою доплатою. Електронний рецепт дійсний на всій території України.
  • Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування. В якому ендокринолог фіксує в діагноз  із визначенням типу та дозування інсуліну. Такий план складає ендокринолог. Тому варто відвідати ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план в електронній системі охорони здоров’я.
  • До речі, в подальшому електронний рецепт зможе також виписати і семейний лікар або лікарка. Тому тим, хто ще не обрав лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно це зробити вже зараз.
  • Зверніть увагу, сімейний лікар виписує електронний рецепт відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом. Змінити призначення ендокринолога сімейний лікар не зможе. Тому при закінченні кількості інсуліну за планом лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно. Це сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів.

інсулін

Як повідомляв сайт vikka.ua, реанімація в інфекційній лікарні Черкас переповнена.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version