В Україні жінок братимуть на військовий облік

Міністерство оборони України ухвалило ставити на військовий облік жінок певних професій. Перелік охоплює сотні спеціальностей. Військовий облік жінок запровадили для того, щоб бачити, як їх можна використовувати при захисті країни. Про це повідомляють на сайті OBOZREVATEL.

військо збройні сили жінки військові
ukrinform.ua

У наказі Міноборони від 11 жовтня список професій у десятки разів ширший за попередній.

Роботодавець має проконтролювати, щоб жінки, які вже працюють за спеціальностями з цього списку, стали на військовий облік. Під час прийняття на роботу у жінок перевірятимуть наявність документів та позначок про взяття на військовий облік.

Комісаріати ставитимуть жінок на облік за двох умов:

  • посада чи спеціальність є у списку,
  • жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Примітно, що комісаріати ставитимуть жінок на облік за двох умов: посада чи спеціальність є у списку; жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров’я та віком. Граничний вік – 60 років. Повний список професій та спеціальностей можна переглянути за посиланням.

Як зазначила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі Громадського радіо, спеціальний алгоритм як жінкам стати на військовий облік мають створити до кінця 2021 року. Вона не виключила, що на облік можна буде стати у електронному форматі.

«Ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів. Якщо буде можливість, то на облік можна буде стати електронно. Подивимося, чи буде це можливо з точки зору безпеки. Я поговорю з військкоматами, щоб ми розробили швидку процедуру, щоб не всі разом прийшли ставати на облік», – сказала вона.

Як повідомляє Іnterfax-Україна,  головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний заявив, що військовий облік жінок запровадили для того, щоб бачити, як їх можна використовувати при захисті країни. Проте він запевнив, що вже завтра не треба бігти до військкомату і ставати на облік.

«Потрібно створити документ, який дозволить нам, військовим, побачити жінок, які можуть бути використані для захисту нашої держави. Тому народився цей указ», – Збройних сил України. сказав.

При цьому він наголосив, що Міноборони проводитиме цей процес поступово та планомірно.

Як повідомляла раніше vikka.ua, на засіданні обласної ради говорили про російський наступ (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net