Контакт: Анатолій Гриценко про перспективи розвитку України

Тема нашої розмови із паном Гриценком – соціально-економічна ситуація, яка нині склалася в країні та звичайно бачення перспектив розвитку України Анатолієм Степановичем.

1.Насамперед, вітаємо Вас на Черкащині, звідки, Ви – Анатолію Степановичу, родом. Кажуть, вдома стіни допомагають, а Ви щось подібне відчули перетнувши кордон Черкаської області?
2.Тепер перейдемо безпосередньо до тих питань, які нині на часі для України та українців. ВР України почала розглядати проект Пенсійної реформи, запропонований Урядом. Чи маєте ви зауваження до змісту цього законопроекту?
І взагалі чи вважаєте «банальне» підвищення пенсійного віку реформою?
3.Сьогодні максимальна пенсія перевищує мінімальну у 75 разів. Гумористи жартують, мовляв «прожитковий мінімум усім нам встановлюють люди, які живуть на прожитковий максимум». Привід для жартів досить таки сумний, але все ж таки… на Вашу думку: на скільки реально можна зменшити ось цей розрив – від коефіцієнту «у 75 разів» до …?
4.На жаль, такими є будні пересічних українців (черкасців). Будемо сподіватися, що зміни на краще не забаряться. Далеко не останню скрипку у процесі «великого перетворення» країни зіграє.. вибір шляху розвитку України. З ким об’єднуватися? Куди інтегруватися? Яку систему цінностей і стратегічної перспективи країні обирати? Прошу…

5.Позаблоковий статус України, зафіксований у новому законі «про основи зовнішньої політики» передбачає високу обороноздатність країни та сильну армію. Ані першого, ані другого ми на сьогодні не маємо. Фінансування, чисельність, технічне оснащення – як із цим усім бути?

6.Черкащині, утім, як і решті областей, не вистачає коштів ані на суттєве підвищення пенсії, ані на ремонт доріг, ані на будівництво соціального житла, більшість бюджетів дотаційні… На усі запитання, звернення, побажання у відповідь повсякчас чуємо: у бюджеті на це коштів – немає. То де ж їх знайти?
7.Нещодавно з під Вашого пера вийшла цікава стаття. Її основна ідея досить резонансна: «Україні не потрібен російський газ. Їй потрібен – протигаз». Поясність свою думку: чому Україна не потребує «газових подачок» від свого «східного сусіда»? Що потрібно країні для того, аби у цьому контексті «газу-протигазу», вона нарешті зітхнула на повні груди? Як злізти з «газової голки»?

8.Окрім «газової» залежності, маємо ще безліч проблем. Одна з таких – продаж (розбазарювання) землі. Так, нещодавно Президентом до розгляду запропоновано проект «Запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні». Можете доступно пояснити нашим глядачам, чого пересічному громадянину очікувати від цього?

9.Ще одна біда сучасної України – корупція. Її масштаби вражають. Це явище ми спостерігаємо на усіх рівнях державного управління. Щорічно з бюджету країни розкрадаються десятки мільярдів гривень! На своєму блозі Ви називаєте «корупцію» – «загрозою національній безпеці». То скажіть будь ласка: чи маєте Ви власну схему протидії цій загрозі?

10. І у продовження теми «корупції»… У одному зі своїх інтерв’ю ви окреслили розпорядок дня сучасного українського реформатора. Якщо дозволите зацитую: «з 9 до 11 – реформи, з 11 до 13 – краду, потім ставлю свічку, відмолюю гріхи, з 16 до 17 – реформи, з 17 до 18 – краду». Що у цьому розпорядку потрібно змінити, аби реформи стали дієвими? Яким він має бути, аби рівень життя українців якісно змінився?

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net