Online TV
НовиниЗавод на Черкащині ріжуть на брухт

Завод на Черкащині ріжуть на брухт

- Advertisment -

Пальмірський цукровий завод-шеститисячник, колись флагман цукрової промисловості, у цейтнот потрапив швидше через державну політику в цукровиробництві та простоює вже четвертий сезон, пише Золотоноша. Раніше на ньому працювало 800 працівників, а зараз — 51. Це ті люди, які забезпечують консервацію підприємства. Попередній власник — фірма "Кернел" — виставила його на продаж.

Тривалий час підшукували покупця. Тепер такий знайшовся — його купила фірма "Біогазінвест" з Рокитного Київської області, з групи компаній АгроСПП. Тепер новий власник придбаним майном розпоряджається на свій розсуд.

Завод демонтують. Вже розібрали бетонні плити на кагатному полі, ріжуть обладнання. Селищем зранку й до вечора гуркочуть навантажені брухтом автомобілі. Демонтують завод найняті робітники й навіть дивуються, чому місцеві не стають на захист свого заводу.

— Це вже чужа власність, навіть фірма "Кернел" не має до неї відношення, бо ж свої акції наші люди продали, — пояснює сільський голова Вознесенського Олександр Титаренко. — Люди роз’їжджаються шукати роботу в Києві чи Черкасах. А ще ж на заводі зав’язана інфраструктура селища — водопостачання, газ. Якщо завод поріжуть — селище залишиться без води? От і втратили люди спокій. Зібравшись на позачергову сесію, прийняли й направили кілька звернень і до районної та обласної влади, у Київ, а також новому власнику. Щоправда, представник нового власника пообіцяв, що вони зроблять систему подачі води й каналізацію, але пообіцяв усно.

– На жаль, завод згубила втрата ринку збуту, висока собівартість і ціна на цукрові буряки. "Біогазінвест" через три роки планує запустити тут біогазову станцію. Вироблятиметься 6 мегават електроенергії — така планова потужність, – розповідає директор "Біогазінвесту" Віктор Павліченко, – На об’єкті працюватиме 56 осіб. Ще планують випалювати вапняковий камінь. Для цього є дві газові печі, поремонтовані, їх також не пускатимуть під ніж. Виготовлятимуть негашене вапно — в планах 150 тонн на добу, на нього є попит у металургійній промисловості. Ось такі найближчі плани.

У селищі цукровиків вичікувальна тиша. Роботи йдуть за високою загорожею. Планують також організувати тепличне господарство через залишки тепла при виготовлені продукту. А ще логістичний центр — об’єкт же на перехресті шляхів, проходить залізниця. Склади віддають в оренду "Астарті" — цукровій компанії, представники якої вже приїздили домовлятися.

Як повідомляв сайт vikka.ua, російському заводу черкащани незаконно відшкодували 800 тисяч гривень ПДВ.

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Для психологів у Черкасах провели захід про «Метод Укійо»

У Черкасах провели майстер-клас для фахівців з ментального здоров’я Черкаської області, під час якого учасники ознайомилися з унікальною методикою...

Уманчани провели в останню путь бійця, полеглого на Донеччині

Сьогодні Умань провела в останню путь солдата Кузьмака В’ячеслава Вікторовича — навідника 1 парашутно-десантної роти, який загинув в бою...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас