Земельні ресурси продовжують ефективно працювати на економіку регіону. За перші шість місяців 2026 року місцеві бюджети Черкащини поповнилися на 801 мільйон гривень земельного податку. Повідомляють у Головному управлінні ДПС у Черкаській області.

Основну частину цих коштів спрямували підприємства та організації. Головні надходження забезпечили юридичні особи, перерахувавши до скарбниць громад понад 680 мільйонів гривень. Водночас внесок фізичних осіб склав понад 121 мільйон гривень.

Як працює плата за землю?

У податковій службі нагадують, що плата за землю є обов’язковим платежем у складі податку на майно. Вона охоплює як власне земельний податок, так і орендну плату за ділянки, які перебувають у державній чи комунальній власності.

Згідно з нормами Податкового кодексу України, фінансові зобов’язання виникають чітко за законом:

  • Власники та землекористувачі починають сплачувати кошти з дня державної реєстрації свого права власності або користування ділянкою.
  • Якщо ж такі права припиняються, розрахунок здійснюється виключно за фактичний період перебування землі у власності чи користуванні протягом поточного року.