Online TV
НовиниХодять до школи з подушками: черкащанка розповіла про "фішки"...

Ходять до школи з подушками: черкащанка розповіла про "фішки" китайської освіти

- Advertisment -

Завжди мріяла мандрувати європейськими містами, але доля занесла до Китаю. У Пекіні висока білявка, що викладає англійську для школярів, завжди викликає неабияку зацікавленість та інтерес у місцевого населення. Про незвичну для українців, а часом і занадто дисципліновану шкільку систему в Китаї, вивчення ієрогліфів та тамтешні екзотичні страви з черкащанкою Діаною Браславською спілкувався сайт vikka.ua.

"Їм було дивно, чому у мене біле волосся, питали, чи можна його погладити і як я можу бути такою високою (мій зріст 180 см). При цьому мене постійно фотографували і знімали на відео, а також пригощали цукерками, які насправді були не дуже добрі. Але доводилося їсти, щоб не образити китайців", – пригадує Діана свій перший досвід спілкування з пекінцями.

Для дівчини подорож до Китаю почалася з телефонного дзвінка від подруги. Вона саме телефонувала звідти.

"Зв’язок був дуже поганий, але мені так хотілося послухати про Китай, що доводилося терпіти. Подруга працювала вчителькою англійської мови у дитячому садочку в Пекіні і роботою була дуже задоволена, при тому, що ніколи навіть не уявляла себе у такій сфері роботи. Після цієї розмови я теж вирішила спробувати", – розповідає черкащанка.

У Пекін Діана прилетіла у середині серпня минулого року. З житлом допомогла подруга. Вона і заселила дівчину до своїх знайомих.

"Перші враження від Китаю були суперечливі. Я очікувала побачити ранкові заняття кунг-фу у кожному дворі, купу постерів з Джекі Чаном і Брюсом Лі, китайські посиденьки за чашкою чаю по кілька годин, але цього всього не було. Пекін виявився бізнес-столицею з безліччю хмарочосів, машин і заробітчан", – зізнається дівчина.

Першу роботу черкащанка знайшла через 9 днів – влаштувалася вчителькою англійської мови у початковій школі.

"Першого вересня я вийшла на роботу. У початкову школу разом зі мною взяли двох афроамериканців – чоловіка та жінку, і ми були першими іноземними вчителями, які працювали у цій традиційній китайській школі. Ставлення до нас дуже хороше. А дітки були взагалі щасливі побачити когось несхожого на них. Коли я приходила до них на урок, вони намагалися погладити волосся, руки, ноги, спробувати, чи футболка у мене така сама, як і у них, а ще постійно зустрічали радісними криками і намагалися щось подарувати", – зазначає Діана.

У Пекіні дівчина працює вже більше півроку. Викладає у перших та других класах. У кожному з них від 29 до 35 дітей.

"Діти є різні, дехто старається добре вчитися, дехто шумний і постійно доводиться відправляти у куток. Складно працювати з першим класом, адже діти не розуміють англійської, а я не розумію китайської, тому доводиться все пояснювати на картинках. Китайські вчителі взагалі суворі до дітей, тому у класах ідеальна дисципліна. Я ж дозволяю трохи подуріти, бо учнів через таке навантаження дуже шкода", – зізнається черкащанка.

Робочий день Діани починається о пів на восьму ранку. До цього часу всі вчителі повинні прийти до школи і відмітитися в системі по відбитку пальця – це стандартна процедура у Китаї для всіх. Вивестися з системи повинні не раніше 16:40. Якщо запізнився, раніше пішов або просто забув поставити відбиток пальця – мінус 50 юанів (200 грн) із зарплати.

"У всіх дітей з першого по п'ятий класи по 8 уроків на день. Перший урок починається о 7:30, а останній – закінчується о 16:10. Дітей з дитинства привчають, що потрібно старанно вчитися. О 11:30 всі ідуть на обід і після цього є 40 хвилин вільного часу, коли всі діти лягають спати – просто кладуть голову на парту і засинають. Дехто ходить до школи з подушками", – розповідає Діана Браславська.

У школі всі вчителі одягають обов’язкову уніформу: жінки – чорну спідницю з малюнками збоку і червоний піджак, чоловіки – чорні штани і чорну сорочку під горло. У дітей також обов’язкова уніформа – біло-синій спортивний костюм, жовта кепка та червона хустинка на шиї, адже Китай комуністична держава. Кожного понеділка о 9:30 відбувається урочисте підняття прапора.

"У традиційній китайській школі велика увага приділяється тому, щоб діти усвідомлювали, що без батьків вони ніхто і ніколи б не побачили світ. Діти завчають правила про те, що до батьків потрібно ставитися з повагою, в усьому слухатися і навчатися від них. Взагалі у китайців дуже шанобливе відношення до старших. На нашій уніформі ми носимо значок, на якому написано "Кожен чоловій – мій батько, кожна жінка – моя мати", – зазначає черкащанка.

Проживши в Китаї відносно недовго, Діана закохалася у цю східну країну та взялася вчити мову.

"Зараз щодня я вчу китайську та вчусь каліграфічно писати ієрогліфи. Допомагають шкільні вчителі. Я завжди мріяла поїхати в Європу і мандрувати європейськими містами, а опинилася в Китаї. Додому хочеться дуже сильно, але думаю ще залишитися на кілька місяців. Однак багато знайомих, приїхавши сюди, не планують повертатися в Україну. Українців тут, до речі, чимало. Лише в нашому районі живе 18 черкащан. Тому, якщо раптом виникають негаразди, завжди є до кого звернутися", – зауважує черкащанка.

Вона розповідає: величезним плюсом Китаю є те, що там є все, що хочеш і про що колись мріяв.

"Одяг та їжа недорогі. Наприклад, середня зарплата у моїх китайських вчителів 3500 юанів. Зимові уггі можна придбати за 70 юанів, теплі флісові кофти – за 60 юанів. Кілограм мандарин коштує 6 юанів, бананів – 7 юанів. На одну свою зарплату китаєць може спокійно одягнути і себе, і свою дитину. Однак освіта і житло у Китаї дорогі. У моїй школі, до прикладу, батьки за рік навчання платять 20 000 юанів (80 000 грн), а у садочках платять 10 000 юанів лише за місяць", – констатує Діана Браславська.

До чого ще не змогла призвичаїтися черкащанка, так  це до місцевої їжі.

"Їжа у Китаї досить специфічна, за півроку я ще досі не змогла до неї звикнути, але багатьом знайомим вона подобається. Взагалі страви тут двох типів: або звичайні, не солені, або дуже гострі. Є тут і туристичні райони, де можна скуштувати всілякі диковинки: павуків, змій, скорпіонів, восьминогів, саранчу. Я навіть пробувала скорпіона. На смак він мені здався схожим на курятину", – ділиться враженнями дівчина.

Усі світлини надано героїнею публікації

Як повідомляв сайт vikka.ua, у сонячному Маямі черкащанка допомагає народжувати та навчає української мови.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас