Минулорічна ініціатива лисянина, нині директора Звенигородського лісгоспу Анатолія Проценка налагодити процес вирощування грибів у теплиці успішно втілюється у життя. Попри зимову погоду, звенигородські лісівники збирають гриби, щоправда тепличні, вирощені на екологічно чистому субстраті рослинного походження, тому й не мають важких металів і токсичних речовин. Це глива – цінні їстівні гриби з цілющими властивостями, пишуться "Вісті Черкащині".
Минулий рік був експериментальним, проте лісівники змогли виростити 400 кілограмів грибів: при мінімальних витратах у 2,5 тисяч гривень, отриманий прибуток склав 7,5 тисяч гривень. Цього року у звенигородських теплицях дозрівають 50 мішків, удвічі більше ніж минулого року.
Головним чинником у цьому процесі, є приготування субстрату. Його готують із дрібно-нарізаної соломи злакових культур, яку попередньо разом з міцелієм (грибницею) проварюють у великому чані. Далі цією сумішшю наповнюють мішки з полімерної плівки. У мішках роблять отвори, з них згодом і виростають грона глив. Перші гриби з’являються вже через 30-45 дні після набивки. Один субстрат використовують для 2-3 "поколінь" грибів.
Як повідомляв сайт vikka.ua, лісівники Черкащини підгодовують диких кабанів та оленів.