Уманський військовий аеродром можуть реконструювати у сучасний міжнародний аеропорт, що допоможе перетворити місто на полікультурний туристичний центр. Про це повідомляє Ukraine crisis.
Передпроектні пропозиції виконані на замовлення компанії VimesVC Ltd. (Великобританія) робочою групою експертів та інженерів – представників авіаційної галузі, будівництва, туризму і паломництва, права, економіки та екології.
Реконструкція аеродрому дозволить обслуговувати літаки не лише військової, але і цивільної та бізнес-авіації. Аеропорт має взяти на себе обслуговування близько 20% від загального прогнозованого туристичного потоку.
"Зараз багато туристів не приїжджають до Умані через труднощі з дорогою. Багато хто просить, щоб такий аеропорт був побудований. Ми це обговорювали, і люди будуть готові заплатити навіть вдвічі більше за такий квиток", – розповів президент Міжнародного благодійного фонду "Ацола" (Україна-Ізраїль) Гілель Коен.
Для прибуткової роботи підприємства необхідні інвестиції на суму близько 72 мільйонів євро. За словами інженера-економіста авіаційної галузі Вікторії Бойко, саме ця сума покриває передпроектні розробки, стадії самого проекту, експертизи, сертифікації аеродрому. Це є базова цифра. При низці заходів при будівництві вона може зменшуватись.
Термін окупності проекту становить від 17,5 років (песимістичний прогноз) до 13,3 років (оптимістичний прогноз) з початку експлуатації аеропорту.
Директор Інституту екологічної безпеки Національного авіаційного університету Олександр Запорожець насолосив, що будівництво аеропорту не матиме негативного впливу на якість життя жителів околиці. Рівень авіаційного шуму після реконструкції відповідатиме національним та міжнародним критеріям і буде прийнятним для комфортного життя населення.
Як повідомляв сайт vikka.ua, "укропівця" затвердили директором Черкаського аеропорту.