НовиниЧеркащинаУ селах Черкащини працюватимуть нотаріуси

У селах Черкащини працюватимуть нотаріуси

- Advertisment -

Оформити заповіт, отримати спадщину, свідоцтво про народження, завірити копії документів – такі потрібні людям послуги зможуть надавати уповноважені Міністерства юстиції, які працюватимуть у районах. Відповідний законопроект №9140 зареєстровано у Верховній Раді, передає прес-служба Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Як пояснив начальник управління Олександр Свіренюк, Мін’юст ініціював законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості", оскільки в райцентрах нерідко бракує нотаріусів. Зараз в країні налічується 122 райони, де взагалі немає нотаріусів, а із 1161 вакансії на відповідні посади майже третина не заповнені.

"На Черкащині також у чотирьох районах – Христинівському, Монастирищенському, Драбівському та Смілянському – посади державних нотаріусів є вакантними. Там у визначені дні прийом проводять нотаріуси з інших районних державних нотаріальних контор. Також у цих районах працюють приватні нотаріуси", – зазначив Олександр Свіренюк.

Завдання уповноваженого – забезпечення доступу громадян до найбільш затребуваних послуг. До повноважень такого посадовця належатиме: оформлення спадщини та дарування, оформлення заповіту та договору довічного утримання, посвідчення копій документів, а також видача свідоцтв про народження і смерть. При цьому дії з реєстрації бізнесу, купівлі-продажу чи оформлення корпоративних прав до його компетенції не входять.

На місце уповноваженої особи органу юстиції можуть претендувати лише громадяни з вищою юридичної освітою, зі стажем роботи в органах юстиції на посадах, безпосередньо пов’язаних з державною реєстрацією, або консультантом державної нотаріальної контори не менш, як 3 роки, з обов’язковим стажуванням в органах нотаріату і державної реєстрації.

Важливо, що інститут уповноважених осіб має виражене соціальне спрямування. Малозабезпечені громадяни, особи з інвалідністю, діти-сироти, внутрішньо переміщені особи та ветерани війни, котрі мешкають у сільській місцевості, платитимуть лише 50% ставок державного мита за нотаріальні дії, вчинювані уповноваженими особами.

Як повідомляв сайт vikka.ua, агропідприємцям Черкащини розкажуть, що робити у випадку рейдерства.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У сервісному центрі МВС Черкас виявили два “Мерседеси” з ознаками кримінального втручання

Двоє власників автомобілів Mercedes-Benz звернулися до територіального сервісного центру МВС у Черкасах з метою перереєстрації своїх транспортних засобів. Під...

Водій, який збив у Черкасах 10-річну дитину, постане перед судом

До суду скеровано обвинувальний акт щодо винуватця ДТП, який збив автомобілем дитину. Повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури. За процесуального керівництва...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас