НовиниЧеркащинаУ Черкасах врятували бобра, який випадково опинився у біді...

У Черкасах врятували бобра, який випадково опинився у біді (ФОТО, ВІДЕО)

- Advertisment -

Нещодавно співробітники Черкаського зоопарку врятували дорослого бобра, який ненароком потрапив у біду. Випадок трапився у Дахнівці. Про тварину повідомила жителька одного з будинків приватного сектора, яка виявила бобра на своєму подвір’ї. Тварина потрапила до старого басейну і самотужки не могла звідти вибратись. Про це інформують на Facebook-сторінці КП.

Зазвичай бобри живуть сім’ями, які складаються з 5–8 особин (сімейної пари і молодих бобрів – приплоду минулого та поточного років). Індивідуальна ділянка займається сім`ями бобрів протягом багатьох поколінь. Невелику водойму займає (в більшості випадків) самець-одинак, який зазвичай сам відшукує собі індивідуальну ділянку. Слід відзначити, що саме у весняний період починається розпадання бобрових сімей, коли вже дорослі нащадки кочують в пошуках індивідуальних ділянок під поселення, протяжність і розміри яких залежать від наявності кормових стацій. Живляться бобри різноманітною рослинною їжею, починаючи від соковитих рослинних пагонів в теплу пору року, закінчуючи жорсткою їжею – зеленою корою дерев та їх гілками в зимову пору.

Вочевидь, саме це цікавило несподіваного гостя – молоді соковиті рослини та особиста ділянка для поселення.

Взагалі бобер – найбільший звір серед сучасних гризунів фауни Старого Світу і другий по розмірах після капібарі, що живе в Південній Америці.

На середину ХХ ст. бобер європейський мав низьку чисельність і обмежене поширення. На той час, в Україні окремі популяції цих звірів збереглися лише по річках Київської, Чернігівської, Житомирської та Волинської областей, а також на півночі Донецької. Тепер, завдяки забороні інтенсивного промислу, бобри мешкають майже в усіх річках, крім тих, що на пряму впадають в моря.

Вважається, що тепер на планеті нема теренів, які б не зазнали антропогенного впливу. Зміна природного середовища внаслідок збільшення площ під забудову, розорювання природних ділянок під сільськогосподарські угіддя, розростання міст та утворення мегаполісів – усе це впливає на стан, чисельність і в першу чергу поведінку тварин місцевої фауни. Тварини просто змушені пристосовуватись до зміни природних біотопів. Інколи спроби адаптуватись призводять до зовсім несподіваних випадків, які супроводжуються зіткненням тварин з людиною.

Особину, яку було успішно врятовано співробітниками зоопарку, випустили біля ріки Бігуча, між Дахнівським районом Черкас та селищем Свидівок. Працівники дуже вдячні громадянам, які не байдужі до тварин, що потрапили в біду.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкаському зоопарку планують реконструкцію головного входу.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 5 гектарів вигоріло: на Черкащині ліквідували 14 пожеж в екосистемах за добу

Протягом минулої доби рятувальники Черкащини 14 разів залучалися до гасіння пожеж у природних екосистемах. Загальна площа займань склала понад...

На Черкащині на трасі «Київ–Знамʼянка» загинув чоловік

Поблизу села Ребедайлівка сталася смертельна аварія за участі двох автомобілів. Про це повідомляє поліція Черкаської області.  За попередніми даними, 56-річний...

Цікаве:

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...

Сергій Токарєв розповів про стартап Gable та його можливості в роботі з даними

Генеральний партнер Roosh Сергій Токарєв розповів про інвестування в...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас