НовиниСтворення госпітальних округів на Черкащині є кроком непродуманої політики...

Створення госпітальних округів на Черкащині є кроком непродуманої політики "реформування", – Володимир Гресь

- Advertisment -

Кабінет Міністрів України своєю постановою ініціював створення чотирьох госпітальних округів на Черкащині – із центрами у Черкасах, Золотоноші, Звенигородці та Умані. Урядовці запевняють, що таке об’єднання лікарняних закладів суттєво поліпшить медичне обслуговування.

На думку екс-голови Черкаської обласної ради Володимира Греся, створення таких госпітальних округів є черговим кроком непродуманої політики "реформування", що її проводять уряд і представники державної влади на місцях – від об’єднання територіальних громад та реформування освітніх закладів.

Гресь зауважує – спілкувався з керівниками медичних закладів у районах і з’ясувалося, що Черкащину "розбивали" на округи і визначали їх центри без попереднього обговорення з медиками та громад.

"Округи не співмірні у навантаженні на лікарні. Скажімо, Черкаський округ із центром у Черкасах розрахований на 555 тисяч населення, а сусідній Лівобережний – на 147 тис., – зазначає Гресь. – До того ж, до кінця незрозуміло з фінансуванням медичної допомоги. Керівництво області обіцяє, що воно не зменшуватиметься в цьому році. А от що буде в наступному – питання. Тим більше, є небезпека, що повториться ситуація із об’єднаними територіальними громадами, коли центри ОТГ фактично забрали на себе значну частину коштів".

На його переконання, влада бездумно копіює досвід польської адміністративно-територіальної реформи, не лише ігноруючи при цьому думку населення. А й забуває про об’єктивні умови, в яких, власне, наприкінці 1990-х і відбувалися зміни в сусідній країні.

"Польща проводила реформу на підйомі економіки, коли влада створила всі умови, аби успішно працював бізнес і відкривалися нові робочі місця, коли в Польщу масово пішли інвестиції та на адмінреформу уряди Західної Європи і США виділили мільярди. Іноземні гроші витратили, в першу чергу, на інфраструктуру, а саме – на будівництво доріг між населеними пунктами та комунікацію між ними, – зауважує Гресь. – Сьогодні Україна перебуває у стані війни і реформувати те, що хоч трохи "дихає", вважаю недоцільним. Третина сіл на Черкащині не має сполучення з райцентром, у половини автобус до райцентру ходить двічі-тричі на тиждень. Якщо сьогодні жителі не кожного села Катеринопільщини можуть доїхати до райцентру, то як вони будуть добиратися до Звенигородки?".

Крім того, на думку Володимира Греся, створення госпітальних округів є тривожним симптомом у існуванні Черкаської області як адміністративно-територіальної одиниці.

"Це черговий крок влади до ліквідації районів і створення "повітів". Звідси виникає питання, чи залишиться тоді Черкащина взагалі як область," – зазначає він.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаським медикам пропонують безкоштовне житло в обмін на посаду лікаря.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас