Президент України Петро Порошенко у Тбілісі вшанував пам’ять Великого Кобзаря та відвідав Музей радянської окупації. Про це йдеться на сайті Глави Держави.
Президент Петро Порошенко у Тбілісі вшанував пам’ять Великого Кобзаря. Глава держави поклав квіти до пам’ятника Тараса Шевченка. Монумент був подарований Києвом місту Тбілісі у рамках року Грузії в Україні. КМДА передала його у дар Тбіліській міській раді наприкінці 2006 року.
Пам'ятник було урочисто відкрито 2 березня 2007 року під час офіційного візиту до Грузії третього президента України. Глави двох держав – України і Грузії, заклали до фундаменту монумента капсулу із землею з села Моринці Черкаської області, де народився Великий Кобзар.
Пам’ятник розташований у невеликому сквері у центрі міста навпроти Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі. Територія навколо пам’ятника впорядкована, доглядається комунальними службами столиці Грузії.
"Біля пам’ятника за участі високих гостей з України, працівників посольства України в Грузії, представників українських громадських організацій Грузії, членів української громади і громадян України, які перебувають у Тбілісі, регулярно проводяться заходи з нагоди відзначення знаменних і пам’ятних дат в історії нашої держави, літературні, інші культурні і публічні заходи", – відзначили в прес-службі.
Також у рамках державного візиту до Грузії президент Петро Порошенко відвідав музей радянської окупації у м. Тбілісі. Установа заснована у травні 2006 року у складі Національного музею Грузії.
Експозиція музею присвячена подіям радянського періоду Грузії 1921–1991 років, жертвам політичних репресій, повстанським і національно-ліберальним рухам країни. У музеї представлені особисті справи, сфабриковані радянською владою на грузинських громадських діячів і діячів культури, які зазнали політичних репресій, документи про їх розстріли та вигнання, інші артефакти.
Виставковий зал музею обладнаний моніторами, на яких відвідувачі можуть переглянути документальні фільми про різні історичні події цього періоду.
На виставці розміщено також один із вагонів поїзду, в якому були страчені учасники національного повстання 1924 року. Відвідувачі музею можуть також ознайомитися з архівом і бібліотекою закладу.
Зала музею часто використовується для проведення різнопланових меморіальних та інших заходів, у тому числі за участі представників інших держав. Окремий стенд присвячено російській агресії 2008 року, коли Грузія втратила дві території Абхазію і Південну Осетію.
"У травні 2015 р. у приміщенні музею було організовано фотовиставку "Донбас: війна та мир. Українські жінки: війна та мир", яку у присутності членів парламенту, грузинської громадськості та членів дипломатичного корпусу Тбілісі спільно відкрили на той час голова комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Уповноважена президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко, тоді заступник Голови зазначеного комітету Климпуш-Цинцадзе, голова парламенту Грузії Усупашвілі та міністр культури та охорони пам’ятників Грузії Гіоргадзе", – повідомили в прес-службі президента.
Як повідомляв сайт vikka.ua, працівники одного з черкаських підприємств поскаржилися Президенту на невиплату зарплати.