У такий спосіб свою комунальну власність – готель "Дніпро" – вирішила використати черкаська обласна влада. Переселенців лише на перших порах заселятимуть у готельні номери, надалі ж обіцяють підібрати постійне помешкання і роботу, пише vechirka.net.
– Зараз ми моніторимо можливості нашої області з розселення сімей-біженців. Вчора мені зателефонували з Ротмістрівки Смілянського району. Там є шістнадцятиквартирний будинок, який пустує. Його потрібно трошки доробити, і там можна не просто розселяти людей, а й дати їм роботу, — розповідає голова Черкаської облради Валентина Коваленко. — До нас активно звертаються люди, які можуть прийняти чи мають де поселити біженців. По селах стоїть безліч порожніх хат. Думаю, спільними зусиллями ми зможемо дати дах над головою не одній тисячі переселенців. Я днями була у Шевченковому Звенигородського району, туди родина переселенців переїхала по знайомству. Уже сьогодні вони обзавелися господарством і за місяць купили собі дванадцятеро поросят, курей. Господарюють, при тому, що це міські люди.
Скільки саме біженців може прийняти Черкащина, у обласній раді сьогодні сказати не беруться. На сьогодні Черкащина прийняла понад 250 біженців. Розселити спроможні ще кілька тисяч.
Валентина Коваленко обіцяє, що найближчої сесії Черкаської облради буде розглянуто питання про спрямування коштів із обласного бюджету на матеріальну підтримку сімей-переселенців. Подібну практику в Україні запровадило вже дві області.