Вирок суду оголосили подружжю з Черкас, яке виправдовувало та заперечувало збройну агресію російської федерації проти України. Про це повідомили на сайті Черкаської обласної прокуратури.
За публічного обвинувачення прокурорів суд визнав чоловіка і жінку винуватими за ч.ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України. Йдеться про виправдовування та заперечення збройної агресії рф, розпочатої у 2014 році, а також глорифікацію осіб, причетних до цієї війни.

Прокурори довели, що чоловік, який раніше працював у СБУ в Черкаській області, поширював тези про нібито «протистояння» між Україною та рф і висловлював схвалення на адресу президента росії.
Його дружина стверджувала, що війну спровокувала Україна через військові навчання НАТО та розміщення баз біля кордонів рф. У розмовах вона також виправдовувала дії російських військових, називаючи їх боротьбою за так звану «святу Русь».
Під час судового розгляду обвинувачені повністю визнали провину, надали свідчення та заявили про каяття. Вирок суду передбачає для них покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.
Водночас суд застосував ст. 75 КК України та звільнив засуджених від відбування покарання з випробуванням. Іспитовий строк становить три роки.
Збір доказів і оперативний супровід у провадженні забезпечували співробітники Управління СБУ в Черкаській області. Вирок суду набере законної сили через 30 днів, якщо сторони не подадуть апеляцію.
Довідково: санкція ч. 3 ст. 436-2 КК України передбачає від п’яти до восьми років позбавлення волі з можливістю конфіскації майна.


