НовиниНезвичні колекції: черкащани збирають кам'яну їжу, цукор з усього...

Незвичні колекції: черкащани збирають кам'яну їжу, цукор з усього світу та щасливі квитки

- Advertisment -

Каміння, цукрові стікери та щасливі номери на квитках. Для когось – це звичайні речі, не варті уваги. А хтось бачить у цьому сенс, удачу, красу життя та необхідність зібрати свою колекцію. Такими незвичними захопленнями живуть та розважаються черкащани. А ще долучають до них знайомих та друзів. Про нестандартні хобі дізнавався кореспондент сайту vikka.ua.

Смілянин Олександр Ніколашин колекціонує каміння, схоже на їжу, птахів, звірів. Геологією він цікавився ще з дитинства. Колись на морі знайшов камінець, схожий на булочку з родзинками, яку викинув. Про що досі жалкує.

vk.com / Александр Николашин

"Потім у 2008 році знайшов каміння, що нагадувало шашлики. Подумав, якась компанія залишила м’ясо.  З цього й почалося захоплення. Почав їздити по кар’єрах навколо Сміли. "Яблука" побачив у кар’єрі в Кіровоградській області. Найбільше вражень отримую від пошуку у печерах. Звідти маю дуже цікаві знахідки. Наприклад, сталактит заввишки 70 см та діаметром десь 40 см. Він повністю прозорий. Дуже красивий, коли його підсвічують", – розповідає смілянин.

vk.com / Александр Николашин

У його колекції різне каміння: сало, цукерки, котлети, гриби. Найбільший камінь схожий на глухаря.

vk.com / Александр Николашин

"Знайшов його в кар’єрі у селі Коробчине Кіровоградської області. Він важить десь 350-400 кг і 1 метр заввишки. Витягали його машиною та з допомогою п'ятьох чоловіків. Є у мене каміння з літерами, цифрами, схоже на тварин та птахів. А також таке, що нагадує чоловічі та жіночі статеві органи", – зазначає Олександр Ніколашин.

vk.com / Александр Николашин

Чоловік каже, що в Україні немає людей з подібним захопленням. Наразі він збирає каміння, схоже на будь-що і не тільки для себе. Колекціонер влаштовує виставки, здебільшого по школах, та готує масштабну пересувну виставку.

А ось черкащанка Ольга Курська 4 роки збирає солодку колекцію. Зараз її скарб складає понад 1,5 тисячі стікерів цукру з усіх куточків світу.

Facebook / Оля Курская

"Мені було шкода їх викидати і я складала цукор у шухлядку, аж поки не з’ясувалося, що там вже немає місця. З цього і почала колекціонувати. До мого захоплення долучилися друзі, а потім друзі друзів, мамині колеги з роботи, мої учні", – розповідає черкащанка.

Ольга Курська дивується та радіє, що стільки людей допомагає у її захопленні.

Facebook / Оля Курская

"Привозять стікери з-за кордону: з популярних країн відпочинку, а також США, Канади, Великобританії, Мексики. І якщо раніше привозили по 2 штуки, то тепер купують мені упаковки по 50-100 штук", – каже Ольга Курська.

У пошуках рідкісних стікерів черкащанка займається обміном зі своїми однодумцями з інших міст та країн. Вона каже, що наразі її колекція без обмінного фонду важить десь 5 кілограмів, а враховуючи "обмінний фонд" – 8-9 кг.

"Якщо мені набридне їх збирати, можливо, зроблю інсталяцію. Я ж художник. Але поки що колекціонування захоплює. Днями отримала новий пакетик із цукром. Він із сухпайка наших військових. Прислали прямо з АТО. Трохи нестандартний стікер – 30 грамів. Дуже цікавий. На ньому зображений солдат", – поділилася черкащанка.

Facebook / Оля Курская

Наразі вона мріє отримати стікери у формі чашок та сердець. Каже, що дуже багато колекцій цікавих стікерів італійського походження. Адже там до цього дуже креативно підходять.

Ще одне незвичне хобі має черкащанка Світлана Гордієнко. Вона з 2002 року збирає проїзні квитки зі щасливими номерами. За цей час в її колекції вже зібралося понад 500 квитків із тролейбусів та маршруток.

Фото надала Світлана Гордієнко

"Здебільшого це черкаські квитки, але є і з Києва. Я там вчилася. Також є квитки з Одеси та Львова. Почала збирати щасливі проїзні у сьомому класі. Пам’ятаю, як мама мені якось розповіла, що попередній перед щасливим квитком – зустрічний. Тобто отримавши його, буде зустріч з кимось. Наступний після щасливого – смішний. Це значить, що буде якась кумедна історія", – пояснює черкащанка.

До речі, щасливі квитки до дівчини так і липли. Адже за день вона могла отримати декілька проїзних, що обіцяли вдачу.

Сама Світлана Гордієнко дійсно вважає себе улюбленицею долі. Своїм життям задоволена та каже, що щасливих випадків у житті вистачало.

"Колись, ще у школі, їхала на обласну олімпіаду з української мови. Мені попався щасливий квиток і я конкурс таки виграла. Буває, що дуже запізнююсь кудись, але обставини так складаються, що приходжу якраз вчасно. Мабуть, справа не стільки у квитках, як у позитивному настрої", – ділиться секретами вдачі черкащанка.

Фото надала Світлана Гордієнко

Наразі її колекція зберігається у Черкасах, а сама дівчина працює у Києві.

"Їжджу на метро. Тож тепер колекція поповнюється рідко. До речі, її збирати допомагали мені друзі. Кажуть, щоб щасливий квиток напевно приніс вдачу, то треба його з’їсти. Я поки що так не робила. Але, якщо треба, то запас є", – жартує дівчина.

Як повідомляв сайт vikka.ua, з військового музею на Черкащині продають раритетний трактор.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас