На Черкащині пропонують за два роки провести відстріл диких тварин: кабанів, косуль та оленів. Черкаська область потрапила в перелік 17 тилових областей, де державні чиновники пропонують відновити полювання за встановленими лімітами.
Відповідний наказ було підписано керівником Міністерства захисту довколишнього середовища та природних ресурсів ще у червні. Проте остаточне слово щодо відновлення полювання за голова обласних військових адміністрацій.
У відповідності до лімітів, доведених в Наказі Міністерства, на Черкащині пропонують провести відстріл 22 оленів Європейських, 368 оленів плямистих, 70 оленів плямистих передбачають відловити для переселення, а також провести відстріл 1 666 косуль та 432 диких кабанів.
Полювання проводитиметься виключно в державних лісових та мисливських господарств області.
Окрім того Міністерство затвердило і добову норму на одного мисливця. «Встановити Норми використання (добування) одним мисливцем за день інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, на мисливський сезон 2025–2026 років згідно з додатком», – йдеться в наказі.
Проте остаточне слово щодо відновлення мисливства мають сказати голови обласних військових адміністрацій. Чимало екологічних організацій виступили проти цього наказу і звернулися до голів ОВА не оголошувати початок мисливського сезону.
«Тому ми звернулись до новоствореного Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства щодо скасування наказу колишнього Міндовкілля № 1140 від 9 червня 2025 р. та до очільників 17 обласних військових адміністрацій з проханням не погоджувати і не оголошувати початок сезону полювання у 2025-2026 рр., оскільки полювання в період війни є небезпечним та неетичним стосовно колишніх військових і цивільних громадян, буде шкодити збереженню та відновленню чисельності певних видів тварин і біорізноманіттю в державі загалом.
Закликаємо громадськість також звернутися до відповідних органів із вимогою не дозволяти стрілянину в тилових областях України та з повагою ставитися як до дикої природи, так і до ветеранів, військових та цивільних, хто постраждав внаслідок війни і прагне у лісах України та в сільських територіях почувати себе у безпеці», – йдеться у повідомленні Дунайсько-Карпатської програми.
Читайте також на сайті ВІККА
- Випускниці черкаської школи №7 Анастасії Погорельській, яка постраждала під час нічної атаки на Київ 17 червня, вдалося назбирати на нову квартиру завдяки підтримці небайдужих. Про це повідомив ресторатор Володимир Ярославський