У Черкаській області державі через суд повернули пам’ятку архітектури національного значення — Петропавлівську церкву, яка понад два століття є частиною історико-культурної спадщини регіону. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Черкаської області.

Як повідомили в Черкаській обласній прокуратурі, йдеться про Петропавлівську церкву, збудовану у 1808 році в селі Мойсівка Золотоніського району. Під час перевірки прокурори встановили порушення майнових інтересів держави щодо цієї пам’ятки архітектури. Після цього прокуратура звернулася до суду в інтересах Черкаської обласної державної адміністрації.
Позов був поданий до релігійної громади парафії Апостолів Петра і Павла Черкаської єпархії Української православної церкви з вимогою витребувати об’єкт із незаконного володіння. 13 липня 2026 року Господарський суд Черкаської області повністю задовольнив позов прокуратури.
Петропавлівська церква має статус пам’ятки архітектури національного значення. Такі об’єкти перебувають під особливою охороною держави, адже становлять історичну, культурну та архітектурну цінність. Законодавство передбачає, що їхнє використання має здійснюватися із дотриманням вимог щодо збереження автентичності та недопущення руйнування.
У прокуратурі зазначають, що повернення пам’ятки архітектури у державну власність дозволить забезпечити її належне утримання, провести необхідні реставраційні роботи та зберегти храм для майбутніх поколінь як важливу складову історико-культурної спадщини України.
Після набрання рішенням суду законної сили прокуратура контролюватиме його виконання, щоб забезпечити фактичне повернення церкви державі та її подальшу охорону.
