НовиниЧеркащинаНа Черкащині розпочався літ шкідників зернових, технічних та овочевих...

На Черкащині розпочався літ шкідників зернових, технічних та овочевих культур

- Advertisment -

На території Черкащини розпочався літ стеблового кукурудзяного метелика і бавовникової совки. В подальшому посилюватиметься інтенсивність льоту метеликів та відкладання ними яєць у посівах кукурудзи та інших культур.

Оптимальними для реалізації потенційної плодючості метеликів будуть температури повітря 18-300 С та вологість понад 70%, для розвитку яєць  температура 25 0 С та вологість повітря 90-100%. Про це інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби Черкащини.

Стебловий кукурудзяний метелик пошкоджує кукурудзу, коноплю, просо, хміль, соняшник, розвивається на товстостеблих бур’янах.  Має розмах крил 26- 32 мм з добре вираженим статевим диморфізмом. У самки передні крила біло-жовті або світло – коричневі, з двома поперечними хвилястими лініями, задні крила світліші. Передні крила самців світло-коричневі або бурувато-сірі з блідо-жовтими смужками, а задні – з світлою перев’язкою посередині. Самки відкладають яйця купками по 15 – 20 шт. на нижній бік листків, у середньому до 400 яєць кожна, максимально 1200 яєць.

Бавовникова совка пошкоджує кукурудзу, бавовник, томати, тютюн, нут, сорго, гарбузи, кабачки, сою, горох, люцерну, перець, капусту, цибулю, квасолю, арахіс, соняшник, плодові (яблуню, грушу, сливу, персик) та ін, охоче живиться на бур’янах – пасльоні чорному, щириці, блекоті, дурмані тощо. Розмах крил у метелика – 30–40 мм. Передні крила сірувато-жовті з червоним, рожевим або зеленуватим відтінком, самці світліші за самок. Округла і ниркоподібна плями темно-сірі, нечіткі, поздовжні смуги теж нечіткі. Задні крила світліші, з бурою смужкою біля зовнішнього краю і темною "місяцеподібною" плямою посередині. Метелики літають і живляться з настанням сутінок. Самки відкладають яйця по одному, рідше по 2–3, на листки й генеративні органи рослин: бутони, квітки, приквітки, нитки качанів і волоть кукурудзи, опушені частини стебел. Одна самка в середньому відкладає від 300 до 500 яєць, інколи – до 2700–3000.

Обмежить шкідливість фітофагів застосування біологічного засобу – випуск вогнівкової раси трихограми. Перше внесення трихограми потрібно проводити за фіксування початку льоту та яйцекладки (пошук яйцекладок починають після 3–4 днів від початку льоту), повторне – через 5–7 днів (ЕПШ для стеблового метелика – 17-18% рослин із яйцекладками). Кратність внесення трихограми можна збільшувати за потребою.

Як повідомляв сайт vikka.ua, у центрі Золотоноші створили квітковий логотип міста.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах біля міської лікарні невідомі розбили сміттєві урни

Поблизу третьої міської лікарні в Черкасах невідомі пошкодили та розбили сміттєві урни. Працівники КП «ЧЕЛУАШ» оперативно встановили нові конструкції....

Черкащанина визнали найкращим спортсменом березня в Україні

У Києві, в Олімпійському домі, відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий спортсмен місяця», який щомісяця проводить Національний олімпійський комітет...

Цікаве:

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...

Fortior Law — професійний супровід у міжнародному арбітражі

У світі, де бізнес виходить за межі національних кордонів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас