На календарі січень – найморозніший місяць. При активному вторгненні арктичного повітря мінімальна температура може знижуватися до 20-25º морозу, в окремі ночі – до 30º морозу. Цьогорічний січень – не виключення. Повідомляють у Черкаському гідрометцентрі.
За багаторічними даними, абсолютний мінімум січня відмічався у 1935 році та досягав 40,7º морозу.
У період, 10-12 січня у нашому регіоні утримається циклонічний характер погоди. Атмосферні фронти південних циклонів часом зачіпатимуть Черкащину невеликим снігом, на дорогах збережеться ожеледиця. Адвекція полярного повітря з північного сходу сприятиме подальшому похолоданню – середньодобова температура 10-13° морозу, що на 6-9° нижче кліматичної норми.
Температура повітря 10 січня вночі 10-15° морозу, вдень 5-10° морозу.
11 січня вночі при проясненнях місцями до 14-19º морозу, вдень 8-13º морозу.
За останні 25 років такий холод 9-11 січня спостерігатиметься на Черкащині вчетверте. Найхолодніше було з середньодобовою 14,6° у 2003 році. А в січні 2025 метеостанції області фіксували в денний час рекордні 9-13° тепла.
Ожеледиця на дорогах та тротуарах потребуватиме підвищеної уваги водіїв та пішоходів!
Внаслідок утримання морозної погоди на водних об’єктах області продовжують посилюватись льодові явища. Але лід ще ненадійний, виходити на нього вкрай небезпечно!



