У Черкаській області за минулий тиждень, із 22 по 28 грудня 2025 року, на гострі респіраторні вірусні інфекції, включно з COVID-19, захворіли 4 916 осіб. Такі дані оприлюднили на офіційному сайті Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Більше половини всіх хворих — діти. Їхня питома вага серед пацієнтів із ГРВІ становить 57,67%, що дорівнює 2 835 випадкам.
Водночас епідеміологи фіксують позитивну динаміку. Рівень захворюваності на 9,6% нижчий, ніж тижнем раніше, і на 22% менший за епідемічний поріг, розрахований для області.
За звітний період коронавірусну хворобу підтвердили у шести осіб, серед них — одна дитина. Найвищі показники захворюваності на ГРВІ, зокрема COVID-19, зареєстрували у Золотоніському районі.
Разом із цим дещо зросла кількість ушпиталень. За тиждень до лікарень потрапили 296 осіб із гострими респіраторними інфекціями, що на 1,7% більше, ніж тижнем раніше. Понад половину госпіталізованих — 157 пацієнтів — становлять діти до 17 років.
Летальних випадків від грипу та COVID-19 у регіоні не зафіксували.
Що стосується профілактики, за минулий тиждень щеплення проти грипу отримали 53 особи, з яких 51 належать до груп медичного та епідемічного ризику. Загалом від початку епідемічного сезону, який стартував 29 вересня, на ГРВІ перехворіли 64 698 жителів області. Коронавірусну хворобу за цей період підтвердили у 573 осіб — це на 10,53% більше, ніж за аналогічний період сезону 2024–2025 років.
Від початку епідсезону проти грипу вакцинували 1 849 осіб, з них 1 251 — представники груп підвищеного ризику.
Медики наголошують: вакцинація залишається найефективнішим способом захисту від грипу та його ускладнень. Щеплення допомагає знизити ризик захворювання, важкого перебігу хвороби, госпіталізації та летальних наслідків. Вакцину можна придбати в аптеках і зробити щеплення у закладах охорони здоров’я.
У разі появи перших симптомів грипу чи ГРВІ фахівці радять не зволікати та звертатися до лікаря.


