У Смілі Черкаської області може стати на одну лікарню менше, повідомляють "Подробности". Місцева влада урізала фінансування медзакладу. Два роки тому Міністерство охорони здоров'я передало його на баланс міста. І чиновники вирішили, що воно просто зайве.
Галину Михайлівну привезли в стаціонар із сусіднього райцентру тиждень тому у важкому стані. У жінки – гостра ниркова недостатність. У Кам'янці, де вона живе, відділення урології немає.
"У такому стані, як я потрапила сюди, я б до Черкас не доїхала. Там би мене ніхто не чекав", – говорить пацієнтка спеціалізованої медико-санітарної частини міста Сміла Галина Шульга.
За документами, ця лікарня повинна обслуговувати в рік майже 7 тисяч осіб. За фактом, в рази більше, каже головний уролог. Два роки тому їхню медустанову МОЗ передав на баланс міста. Відтоді – оптимізація за оптимізацією.
Із п'яти відділень стаціонару місцеві чиновники залишили два – терапевтичне та урології з операційними.
"Скільки людей приходить, стільки ми і приймаємо. Це може бути і два, і три, і чотири десятки людей. Залежить від того, скільки людей захворіло. Поки ми всіх не приймемо, ми додому не йдемо", – розповідає завідувач урологічного відділення спеціалізованої медико-санітарної частини сміливі Геннадій Базик.
А ось із першого січня пацієнтів тут взагалі бути не повинно. Так вирішила міськрада. Лікарню припинили фінансувати. Самі медики дізналися про це кілька днів тому.
"Нам повідомили, що у нас забрали людей, був розподіл населення між установами міста, у вас немає населення. Ми вам ніяких ні лікарняних, нічого не дамо", – розповідає завідувачка поліклініки спеціалізованої медико-санітарної частини Сміли Тетяна Бондаренко.
Річний бюджет лікарні – 13 мільйонів гривень. Це з урахуванням зарплати 167 співробітників, витрат на медикаменти та комунальні послуги. Частину суми покривала держсубвенція. Але в цьому році грошей із Держбюджету не буде. Лікарню не включили в списки фінансування.
У мерії про цю проблему говорити не хочуть. Заступник міського голови з питань медицини спочатку тікає від камери, а потім, поспішаючи на обід, заявляє: МОЗ передав місту тільки приміщення, а співробітники – не місцева проблема.
"Державна установа, це юридична особа, вдає із себе медико-санітарну частину. А будівля є будівлею", – говорить заступник Смілянського міського голови Людмила Осейко.
Чи так це насправді, головлікар лікарні поїхала з'ясовувати в МОЗ. У самому ж Міністерстві ситуацію поки що не коментують.
Як повідомляв сайт vikka.ua, райлікарня на Черкащині отримала сучасний флюорограф.