НовиниКожен шостий працівник рішуче налаштований на роботу за кордоном...

Кожен шостий працівник рішуче налаштований на роботу за кордоном (графіка)

- Advertisment -

Незважаючи на відносне зниження кількості трудових мігрантів, значна частина українців все ж рішуче налаштована на переїзд. Якщо рік тому головними причинами переїзду за кордон українці називали нестабільну політичну ситуацію і відсутність відчуття безпеки, то сьогодні на перший план виходять інфляція, зростання цін і низький рівень життя, повідомляє Міжнародний кадровий портал "hh.ua".

Однією з головних проблем українського ринку праці є "відтік інтелекту". Високооплачувані спеціалісти залишають країну в пошуках цікавої й високооплачуваної роботи. Але у теперішній час, у порівнянні з 2014-2015 роками, кількість тих, хто має серйозні наміри виїхати за кордон, скоротилася приблизно вдвічі.

Незважаючи на відносне зниження кількості трудових емігрантів, досі є значна частина українців, котрі рішуче налаштовані на переїзд. На сьогодні це кожен шостий співробітник. Ще дещо більше половини час від часу думають про еміграцію. Що ж підштовхує українців до пошуків роботи за межами країни?

Якщо у 2015 році на перший план виходили нестабільна політична ситуація й відсутність відчуття безпеки, то сьогодні "білі комірці" акцентують увагу на матеріальних аспектах, зокрема на інфляції, зростанні цін й низькому рівні життя. Практично троє із п’яти опитаних зізналися, що не бачать свого майбутнього в Україні. Кожен другий не задоволений розміром зарплати і рівнем розвитку економіки. Дещо менше половини вважають за неможливе залишатися в країні, де не дотримуються законів і процвітає корупція. І ще двоє із п’яти стурбовані нестабільною політичною ситуацією.

Третина українців їдуть за якістю життя — хорошою медициною, освітою, доступною страховкою. Дещо менше третини впевнені, що за кордоном можна значно більше заробляти, виконуючи навіть непрестижну роботу. А ось відчуття безпеки, можливість професійної самореалізації та спрощену процедуру реєстрації власної справи українці згадали в останню чергу.

Варто зазначити, що на переїзд за кордон офісні співробітники погодяться лише за певних умов. Дещо менше половини поїдуть у тому разі, якщо роботодавець надасть хороші фінансові й кар’єрні можливості. Чверть — якщо зацікавить компанія і посада, а також якщо буде можливість переїзду разом із сім’єю. Кожен п’ятий поїде лише до країни, де вищий рівень життя, і якщо вирішиться питання із житлом. Цікаво, що на переїзд у межах України погодяться лише четверо зі ста опитаних.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні 2016 року. В опитуванні взяли участь 2004 респонденти із різних регіонів України.

Як повідомляв сайт vikka.ua, черкаські нардепи витратили на закордонні відрядження майже мільйон гривень.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

«Черкаські Мавпи» — бронзові призери Суперліги Favbet!

«Черкаські Мавпи» гучно завершили сезон 2024/25, вигравши третю гру бронзової серії проти «Рівного-ОШВСМ» на виїзді. Після провального старту серії...

Черкаси провели в останню путь водія-слюсаря, який став на захист країни

У Черкасах попрощалися з українським захисником. В останню путь провели солдата Анатолія Макушкіна. Інформує міська рада Черкас.  Анатолій Вячеславович Макушкін...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас