НовиниЕкс-розвідник із Черкащини: "Росія почала активну дестабілізацію ситуації всередині...

Екс-розвідник із Черкащини: "Росія почала активну дестабілізацію ситуації всередині України"

- Advertisment -

Колишній в. о. начальника Головного управління розвідки СБУ генерал-майор Петро Копка в ексклюзивному інтерв’ю виданню "Гордон" розповів про російську агентуру в Україні, вплив Кремля на ситуацію всередині України та чому Захід ніколи не допустить розвалу РФ.

Генерал-майор запасу Петро Копка народився 18 серпня 1955 року у с. В'язівок Городищенського району. Він – один з тих, хто стояв біля витоків створення української розвідки, якої присвятив майже 20 років свого життя. У 22 роки Копка був зарахований слухачем Вищої школи КДБ СРСР імені Дзержинського в Москві, після її закінчення працював в рідній Черкаській області та Києві. З липня по листопад 2003 року тимчасово виконував обов’язки начальника Головного управління розвідки Служби безпеки України.

За його словами, низка подій в Україні, зокрема убивство Вороненкова в Києві, пожежа на військових складах в Балаклії 23 березня, обстріл з гранатомета будівлі Генконсульства Польщі в Луцьку в ніч на 29 березня, загибель українського контррозвідника в Маріуполі 31 березня, скандал з "Євробаченням", підрив автомобіля ОБСЄ в Луганській області 23 квітня, події 9 травня – це не ланцюжок збігів, а стійка тенденція.

"Росія почала активну дестабілізацію ситуації всередині України. Додайте сюди одночасну концентрацію військ РФ на східному кордоні, – говорить Петро Копка. – Будь-який, навіть невеликий провал України – величезний плюс для Росії і особисто Путіна".

Він додає в минулі роки Росію ніколи не розглядали як потенційну загрозу Україні. Більше того, Служба безпеки України (тоді наша розвідка була в складі СБУ, пізніше стала окремим органом) і Служба зовнішньої розвідки Росії уклали договір про взаємну "нероботу" один проти одного. Це було в середині 1990-х.

"Ніколи, аж до 2014 року, ні в одному українському секретному документі Росія не фігурувала як потенційна загроза, хоча це потрібно було зробити ще в 2003-му. Мова про конфлікт навколо острова Тузла, коли РФ почала будувати дамбу в Керченській протоці і вперше відкрито зазіхнула на українську територію. Це була перша проба пера Кремля реально "натиснути" на українське керівництво, використовуючи для цього неврегульованість прикордонних питань. Нинішній Донбас – продовження "безмежної" епопеї", – зазначає екс-розвідник.

На його думку, якби тоді, в 2003-му, Україна по-справжньому жорстко виступила з вимогою до Москви пояснити таку поведінку, здавалося б, дружньої держави, звернулася б до міжнародних організацій з проханням звернути увагу на цей недружній акт, поступово і демонстративно почала б міняти точку зору на українсько-російські відносини в цілому – багато тепер було б по-іншому.

"У менталітеті росіян генетично закладено зневажливе ставлення до українців. До слова, не тільки до нас. "Чурки, чорномазі, американці, гейропа" – з тієї ж опери. Саме зневага до інших країн і народів спрощує Кремлю завдання по маніпулюванню своїм власним населенням. Однак до українців особливе ставлення. Нинішня ненависть до нас – це всього лише гіпертрофоване нехтування господаря до раба-бунтівника. Он в'язень путінського режиму Ходорковський вийшов із в'язниці і сказав про Крим те, що сказав. Тому пора закінчувати з ілюзіями: не в Путіні і його пропаганді справа, він просто втілив свої мрії і сподівання росіян, вони давно чекали такого керівника. Російське середовище створює Путіна, а не навпаки, – переконаний Петро Копка. – "Русскій мір" завжди буде тяжіти над Україною, погрожувати їй. І прізвище президента РФ значення не має: чи не буде Путіна, прийде Іванов, Сидоров, Ходорковський, Навальний, і знову почнеться та сама політика проти України".

Екс-розвідник вважає: це може припинитися тільки з розвалом Росії, але навряд чи Захід це допустить – занадто боїться Китаю.

"І що для нас найгірше, Росія про це прекрасно знає, а тому і веде себе відповідно. Так що наші міжнародні партнери будуть намагатися тримати Росію на короткому повідку і сухому пайку – низькі ціни на нафту, санкції – але остаточно їй розвалитися не дадуть. У будь-якому разі в осяжному майбутньому, якщо, звичайно, вона не розвалиться сама під вагою внутрішніх проблем", – констатує він.

Як повідомляв сайт vikka.ua, найбільший черкаський провайдер заблокував доступ до заборонених інтернет-ресурсів.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас