НовиниЕкономія чи популізм: чому черкаські депутати не захотіли преміювати...

Економія чи популізм: чому черкаські депутати не захотіли преміювати керівництво міста?

- Advertisment -

Міський голова Черкас Сергій Одарич за свою роботу отримує близько 2 700 гривень, а секретар міськради Олександр Радуцький – на 300 гривень менше. На останній сесії міської ради депутати відмовилися проголосувати за доплати та премії для вищого керівництва міста. Питання виносили на розгляд сесії двічі. Для преміювання не вистачило одного голосу – вдруге його підтримали 30 народних обранців.

Цікаво, що колеги Радуцького та Одарича – заступники міського голови – отримують зарплати значно вищі – близько 7 тисяч гривень. Тому що працюють ще за рішенням міської ради, ухваленим ще за попередньої каденції.

"Якщо людина живе сама, то могла б ще якось кінці з кінцями звести, а якщо ще й має сім'ю – дітей, то точно ні", – так коментує рішення депутатів секретар міськради Олександр Радуцький.

Новоспечений секретар міськради каже: в "Дирекції парків" отримував близько 6 тисяч грн.

– Питання більше на розгляд сесії ставити не буду – якщо депутати ухвалили таке рішення, значить вважають, що так правильно, – зазначає Радуцький.

За словами міського голови Сергія Одарича, надбавки більшості чиновників визначає керівництво мерії. Втім це не стосується виборних посад – міського голови, секретаря міської ради, а також заступників мера.

– Зарплата державного службовця складається із кількох частин: оклад, стовідсоткова надбавка, премія (зазвичай – у розмірі 100 %), а також ще низка "дрібних" надбавок – за роботу з документами, за звання, за вислугу років, за ранг державного службовця тощо. Я свого часу відмовився від усіх премій, матеріальної допомоги на оздоровлення, поліпшення житлово-побутових умов тощо, – зазначає міський голова.

Водночас рішення міськради він вважає певною мірою популістичним.

– Я не був на цій сесії, тому навіть не знаю, хто голосував за, а хто – проти. Однак вважаю, що це певною мірою просто популізм. У масштабах міста це – смішні суми, – каже Одарич. – Що стосується мене особисто, то мені наявність чи відсутність такої премії ніякої погоди не робить, оскільки родина має достатній дохід за рахунок бізнесу. Але коли ми говоримо про те, що хочемо в мерію на роботу запрошувати професійних людей, то далеко не всі з них можуть займатися бізнесом і отримувати в міськвиконкомі такі гроші. Навіть 7-8 тисяч – це замала зарплата, але бодай її треба забезпечувати.

Серед тих, хто не підтримав рішення міської ради, – фракція ВО "Свобода".

– Коли ми говоримо про чиновників і їхні зарплати, не слід забувати про лікарів і вчителів. У них ніяких премій і надбавок немає. Ми підтримаємо таке рішення тоді, коли мінімальна заробітна плата буде 2 500 грн. Потім можна буде дати надбавки й меру та секретареві, – коментує голова обласної організації ВО "Свобода", депутат міськради Андрій Куча. – Загалом "Свобода" завжди говорила про те, що прокуратура, суди, виконавчі органи влади тощо повинні мати гідну зарплату, щоб у них не було спокуси брати хабарі. Але зараз у країні той стан, коли будь-яке преміювання – не на часі.

Фракція "Радикальна партія Олега Ляшка" не брала участь у голосуванні, повідомила в коментарі vikka.ua депутатка Вікторія Кутілова. За її словами, народним обранцям потрібно було терміново поїхати у справах.

– Я не можу говорити за всю фракцію, але якби я таки взяла участь у голосуванні, то утрималася б, бо вважаю, що питання треба додатково вивчити – воно неоднозначне. Якщо говорити про держслужбовців, то насправді вони отримують менше, ніж думають черкащани. Преміювання повинне бути, але в менших розмірах, ніж хотіло б керівництво міста, – зазначила Кутілова.

Водночас вона не уточнила, якою бачить зарплату секретаря та міського голови.

Голосував проти преміювання позафракційний Артур Савін, який за сумісництвом очолює департамент архітектури та містобудування у мерії.

– Я вважаю, що таке питання має виносити на розгляд сесії безпосередньо міський голова, а не секретар. Якщо Сергій Одарич винесе це питання, усе пояснить, то, можливо, таке рішення я і підтримаю. Щодо самої суми зарплати, то це питання до держави. Загалом у державного службовця, коли його депреміюють, теж мала зарплата, – сказав Савін. – Це рішення якось ухвалювалося у метушні, в кінці сесії, тому й не підтримав.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах для компаній АТ «Українські розподільні мережі» провели семінар щодо оптимізації процесів надання послуг

Пресслужба "Черкасиобленерго" повідомляє, що спеціалісти п’ятьох державних операторів системи розподілу з’їхалися до ПАТ «Черкасиобленерго», аби взяти участь у дводенному...

Багатоповерхівка замість приватного сектору: у Черкасах біля ринку зведуть житловий будинок

У Черкасах на розі вулиць Кривалівська та Благовісна замість приватного будинку планують звести багатоповерхівку. Відповідні містобудівні умови та обмеження...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас