У черкаській самообороні вже тиждень з’ясовують стосунки. Бо самооборон тепер дві – одна майданівська, інша – шевченківська, названа на честь координатора-вигнанця Геннадія Шевченка. Активісти звинувачують його у клонуванні організації, йдеться в сюжеті "ВІККА-НОВИН".
– Та самооборону, яку створив Шевченко, ніякого значення не має і ніякого стосунку до самооборони Майдану не має. Зовсім не має, – переконує координатор "Самооборони Майдану" Олександр Чигарьов.
Для кого чи під кого існує нова Самооборона – шевченківська – активісти не уточнюють. Кажуть: руками Шевченка їх і раніше намагалися втягнути в політичні ігрища, та вони всіляко опирались. Напередодні ж виборів, запевняють, розкольник пішов інакшим шляхом – створив окрему організацію, а у статуті прописав право на політичну діяльність і тепер може підігравати будь-якій партії.
Такі закиди сам Геннадій Шевченко відкидає. І наполягає: він – єдиний очільник легітимної Самооборони. Мовляв, існує вона давно. Та досі реєструвати, пояснює, не було потреби.
– Ми – позапартійна організація. Але ми – не закритий клуб. До нас можуть долучатися люди, які готові захищати свою батьківщину – Черкаси чи область, – розповідає координатор ГО "Самооборона-Черкаси" Геннадій Шевченко.
Геннадій Шевченко додає: з ним працюють дві сотні активістів. Тих, що не визнають Самооборону Майдану. І за свої права вони готові боротися до кінця. Аналогічний настрій і в Самообороні майданівській. Тут навіть змінять форму, аби містяни відрізняли їх від псевдо-колег, як вони їх називають.
– Вони будуть у формі, на них будуть шеврони. Ми зараз зробимо самооборонівські. І їх буде здалеку видно, – каже координатор "Самооборони Майдану" Олег Скалько.
Як ділитимуть офіс у середмісті – поки не визначились. За орендаря тут значиться Геннадій Шевченко. Хоч самооборонівці Майдану запевняють: офіс – не панацея від розколу. Головне, що віддані активісти залишилися на їхньому боці.