додому Новини Освіта Черкащанин виявив в лісі біля Черкас дивні колодязі: що там було раніше...

Черкащанин виявив в лісі біля Черкас дивні колодязі: що там було раніше (ФОТО, ВІДЕО)

0

Черкащанин, ведучий і власник ютюб-каналу Travel_ck, виявив у Сосновому Бору між селами Руська Поляна і Дубіївка дивні колодязі. Він був на цьому місці двічі: взимку та вже повесні. Ці колодязі мали певні форми і розташовувалися у правильних пропорціях. Богдан Гапоненко виклав відео з нововиявленими знахідками.

Він давно займається вивченням Соснового Бору, його ярів, зниклих озер та ставків. Всі виявлені знахідки наносить на мапу. Взимку він вирішив вивчити галявину, де була нещодавно зроблена вирубка. Там він виявив цеглу, залишки споруд і колодязі, які були бетонними чи викладені цеглою.

«Мене зацікавили ці знахідки. Поцікавився у колег, адже на мапах ніяких обєктів на цьому місці не було. Висунув кілька гіпотез. Перша – це залишки хутору, яких раніше було багато у цій місцині. Проте правильне розташування колодязів спростувало цю тезу. Друга – це залишки військового обекту. Хоча жодних згадок чи позначок на карті не було», – розповів Богдан Гапоненко.

Згодом колеги підказали, що це може бути промисловий обєкт. По весні чоловік повернувся і провів невеличкі дослідження на місцевості. Виявилося, що вся цегла довкола – вогнетривка. А споруда, яку він згодом виявив на галявині – це піч.

«Смола, цегла, сосновий ліс. Це наштовхнуло на думку, що тут була смолокурня, де із сосен виготовляли смолу, необхідну для обробки канатів, човнів, покрівель. Виробництво було масштабним», – розповів власник ютюб-каналу.

YouTube video player

Він зробив висновок, що ця смолокурня діяла в лісі у довоєнний чи післявоєнний період. Після чого занепала, а місцина заросла лісом.

Читайте також на сайті ВІККА

  • Черкащанин розповів про «сук» на Дніпрі і таємниці Кременчуцького водосховища.Черкащанин Костянтин Капітоненко відомий місцевий серфінгіст виклав відео, де розповів про таємниці Кременчуцького водосховища. Його фільм – це збірка відео, як із літнього, так і зимового серфінгу. Він побував на мілинах, навіть катався на крижині, проходив старими дорогами і селами, які нині затоплені водами водосховища.
  • У лісових масивах поблизу села Білозірря, що в Черкаському районі, лісівники встановили максимальну кількість фотопасток.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version