Online TV
НовиниЧеркащинаЧеркащанка, яка стала 100-тисячною користувачкою безвізу, побувала у шести...

Черкащанка, яка стала 100-тисячною користувачкою безвізу, побувала у шести країнах Європи

- Advertisment -

Софія Ярмош із Черкас стала 100-тисячною користувачкою безвізу. За рік побувала в Угорщині, Хорватії, Боснії, Німеччині, Сербії та Польщі. Про це повідомляє Gazeta.ua.

"Я їхала в Угорщину до друзів на півдня. А потім поїхала у сербське місто Белград, бо маю там багато друзів. Це було перше місто, з якого я плакала і не хотіла їхати. Дуже красиве місто – архітектура проста, але пасує одна до одної. Взагалі Балкани дуже нагадують Україну. Там як вдома. Люди дуже хороші, ментально схожі на українців – тобто "Все погано, але можна з того поржать", – розповідає Софія.

Дівчина має друзів у кожній відвіданій країні. Найбільше у Боснії, Сербії та Німеччині.

"Берлін, де ходять туристи, і де живуть місцеві – це наче два різних міста. До нього треба звикнути. Культурний та історичний центр весь прилизаний, прибраний, без графіті. Спальні районі брудніші – може бути розкидане сміття, недопалки, бачила пацюка біля будинку. У Берліні була в парку, де за часів Гітлера було гетто і катували людей. Там стоять таблички, де написано англійською і німецькою, що там відбувалося. Навколо люди веселяться і це було дивно. Берлінські авіалінії – найгірші, які я бачила. Вони постійно відміняють рейси. Востаннє, коли приїхала в аеропорт, рейс відмінили. На сервісі мені знайшли квиток на завтрашній рейс. Питаю: "А де я буду жити? Із готелю я вже виписалася". За рахунок авіаліній поселили на одну ніч у гарному готелі, оплатили сніданок і обід".

Софія навчається у Черкаському державному технологічному університеті на міжнародній економіці. Є членом Всеукраїнської громадської організації "Зелена молодь України".

"Завдяки світовому руху "зелених" є друзі в різних країнах. Колись організовували семінар "Відкрий кордон" у Берліні. Познайомилася із хлопцем із Сирії, звати Бадр. Питала: "Чому ти переїхав?" Відповідав: "Знаєш, я хотів жити". Він мав документи, навіть вступив до університету. Зараз має офіційний статус біженця. Перші місяці заробляв гроші тим, що стриг людей у себе на квартирі. Потім почав допомагати у місцевій школі. Каже: "Я не роблю тут нічого поганого. Допомагаю цьому суспільству як можу". Зараз працює у організації, яка допомагає адаптуватися мігрантам".

Як повідомляв сайт vikka.ua, шоумен із Черкащини розповів, як пережив клінічну смерть.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас