додому Новини Черкащина На Черкащині родинам ветеранів вручили сертифікати на придбання житла (ВІДЕО)

На Черкащині родинам ветеранів вручили сертифікати на придбання житла (ВІДЕО)

0
50

Ще 18 ветеранів російсько-української війни з Черкащини отримали сертифікати на придбання житла. Кошти на рахунки їм уже зараховані. Повідомляє власний кореспондент ВІККА

Олексій Юхимець із Золотоніщини пішов на строкову службу ще у 2003му. Пройшов Ірак. У 22 році, з початком повномасштабного вторгнення, став на захист країни, не вагаючись.

ОЛЕКСІЙ ЮХИМЕЦЬ,  ВЕТЕРАН

Прийшов у сільську раду, забрав повістку, і пішов в воєнкомат. Призвався в Оршанець, 3 неділі учебки, тоді 11 прикордонний загін, місто Краматорськ.

У лютому 23 року Олексій отримав поранення біля Авдіївки. Втратив обидві кисті рук.

ОЛЕКСІЙ ЮХИМЕЦЬ, ВЕТЕРАН

Адаптуватися було взагалі не важко, важко було сказати про це дружині, що зі мною сталося. А далі, завдяки підтримці дружини, дітей, друзів, адаптувався нормально.

Нині Олексій займається настільним тенісом, живе у батьківській хаті з дружиною та дітьми. Зізнається, мріють про більш просторе власне житло.

ОЛЕКСІЙ ЮХИМЕЦЬ, ВЕТЕРАН

Важлива допомога нам і допоможе отримати житло, про яке ми мріємо. Надіюсь, нам її хватить.

Іван із Канева, служив у піхоті з 2015 року. У 20 році вирішив відпочити від війська, але звільнення бійця закінчилося, коли почалася повномасштабна. За 9 років був неодноразово поранений. Згадувати складні періоди не любить. 

ІВАН НОВАК, ВЕТЕРАН

Червона Гора мабуть і Курдюмівка. Це в 23 році було. Та шо там розказувать, про ту війну. Ховайся та стріляй.

Нині захисник проживає на зйомній квартирі з дружиною та дітьми. У щастя мати своє житло поки не може повірити.

ІВАН НОВАК, ВЕТЕРАН

Поки ще не віриться, коли вже куплю, тоді буде краще.

За словами заступниці міністра у справах ветеранів України Юлії Кіріллової, у пріоритеті діяльності міністерства забезпечення житлом ветеранів і ветеранок І та ІІ групи, які втратили здоров’я внаслідок війни, а також родин полеглих героїв. Цьогоріч планують забезпечити виплатами понад півтори тисячі родин України. Щоб стати у чергу, ветеранам чи їхнім рідним потрібно подати документи до місцевих управлінь соцзахисту, або органів місцевого самоврядування.

ЮЛІЯ КІРІЛЛОВА, ЗАСТУПНИЦЯ МІНІСТРА У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ

Комісія власне розглядає цей перелік документів, і визначає по декількох критеріях. Перше, це група інвалідності, наступне це склад родини, на кожного з них розраховуються квадратні метри. Відповідно рахується сума, яка перераховується з бюджету Міністерства ветеранів як субвенція.

До кінця цього року отримають житло загалом 95 родин ветеранів Черкащини. На це з державного бюджету спрямують понад 240 млн грн.

ІГОР ТАБУРЕЦЬ, НАЧАЛЬНИК ЧЕРКАСЬКОЇ ОВА

Саме завдяки підтримці президента україни, кабміну, у нас на Черкащині ще 95 родин мають отримати житло. Сьогодні ми з вами стали свідками саме першої черги. Сподіваємося, що найближчим часом проведемо всі необхідні процедури, для того, щоб ті кошти, які передбачила держава, ми їх отримали і кожна родина відповідно до черг отримала житло.

Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО, Іван ДУДА, Телеканал ВІККА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я