Працівники черкаської “екстренки” розповіли, що першим побачили на місці обстрілу в центрі Черкас (ВІДЕО)

21 вересня, шоста ранку. Черкаси здригнулися від влучання ракети у середмістя. На місці працюють спеціальні служби.  Фельдшерка екстреної медичної допомоги Юлія пригадує: на момент вибуху перебувала в укритті неподалік.

ЮЛІЯ ПАЛЬОННА, ФЕЛЬДШЕРКА МЕДИЦИНИ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ НА ЧЕРКАСЬКІЙ СТАНЦІЇ ЕМД

На момент повітряної тривоги всі бригади базуються в укриттях. Так вийшло, що наша бригада, 18-та, була найближче до місці події. Після вибуху ми отримали виклик і за одну хвилину ми вже були на місці.

Їхня бригада прибула першою на місці події. Фельдшер Микола розповідає: саме на них лягло відповідальне завдання: оцінити рівень безпечності і зібрати перші дані про постраждалих.

Микола Козоріз

МИКОЛА КОЗОРІЗ, ФЕЛЬДШЕР МЕДИЦИНИ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ НА ЧЕРКАСЬКІЙ СТАНЦІЇ ЕМД

Вона сказала, «я адміністратор цього готелю». Тому ми зрозуміли, що вона має інформацію про кількість потерпілих, скільки, в яких номерах, на якому поверсі проживали люди. І ми вже цю інформацію передали оперативному штабу. 

Усього ж на місці вибуху працювали 8 бригад медиків, тобто 36 осіб. Шістьох потерпілих відвезли на госпіталізацію. Також зверталися люди з незначними травмами і гострою реакцією на стрес. Усі отримали допомогу. Фельдшери кажуть: свою справу знають відмінно.

екстренка

МИКОЛА КОЗОРІЗ, ФЕЛЬДШЕР МЕДИЦИНИ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ НА ЧЕРКАСЬКІЙ СТАНЦІЇ ЕМД

У нашому центрі створений навчально-тренувальний відділ, де всі працівники не тільки черкаської станції, а й з усієї області проходять навчання. Ми відпрацьовуємо сценарії масових випадків, як проводити правильно сортування, як надавати правильно допомогу потерпілим, як його правильно обстежити.

Попри вибух, дим і пожежу, медики зберігали зосередженість. Зізнаються, в цьому допомагає усвідомлення власної відповідальності.

Юлія Пальонна

ЮЛІЯ ПАЛЬОННА, ФЕЛЬДШЕРКА МЕДИЦИНИ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ НА ЧЕРКАСЬКІЙ СТАНЦІЇ ЕМД

Почувши вибух і отримавши виклик, звісно, була певна тривога, але вона була більше через нерозуміння, який масштаб влучання і скільки потерпілих. Але ми їхали впевнені і знали, що люди потребують нашої допомоги. Ми можемо і вміємо це робити.

МИКОЛА КОЗОРІЗ, ФЕЛЬДШЕР МЕДИЦИНИ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ НА ЧЕРКАСЬКІЙ СТАНЦІЇ ЕМД

Нам допомагає розуміння, що там людям потрібна допомога. А ми люди, які її надаємо. Хочемо зробити все по максимуму.

Дивіться також:

У Черкасах приймають заяви про пошкоджене майно внаслідок обстрілу (ВІДЕО)

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x