В Україні молокопродукти подорожчали майже на 50%

Молокопродукти піднялись в ціні. І це зовсім не пов’язано з передноворічним ажіотажем – вся справа в зростанні закупівельних цін на сировину, які нещодавно підняв Уряд. За прогнозами, після Нового року ціни на молочні вироби зростуть ще на 5-15%. На подорожчання впливає і сезонний чинник, коли об`єми виробництва молока знижуються, пропозиція молочної сировини недостатня та й запаси готових молокопродуктів незначні.

Цього місяця ціни на молочні продукти вдарили по кишені кожного українця. Подорожчали вони і в магазинах, і на базарі. Вартість твердого сиру зросла майже наполовину. Масло ж взагалі для людей стало розкішшю. Ціни на нього підвищились на 10,5 % і складають сьогодні більше сорока гривень за кілограм.
Багато черкащан надають перевагу базарним молокопродуктам, вважаючи їх більш корисними.
Володимир, покупець: «Ні, взагалі не беремо. А там воно робиться з якогось білого порошку. Там воно несправжнє – одна хімія».
Продукція ж молокозаводів зросла в ціні через встановлені високі закупівельні ціни на молоко як на екстра, вищий сорт, так і на молоко І-го та ІІ-го сорту. Особливо важливим для переробних підприємств є молоко ІІ-го сорту, адже це 80% сировини для молокопродуктів. Виробники говорять, що віддають селянам не менш, ніж З гривні за літр молока. Ця тенденція постійно зростає.

Оксана Махаринець, керівник відділу маркетингу ЗАТ «Юрія»: «Вначале зимы мы входили с покупной 3 гривны. Сейчас 3,50, 3,70».
Ціни на сухе молоко, яке додають до складу своєї продукції багато молокозаводів, також зросли. Так, у першій половині грудня внутрішньодержавні ціни на сухе цільне молоко зросли на 40%, порівняно з минулим роком, і складають 30–40 гривень за кілограм. Ціни ж на сухе знежирене молоко складають 37 гривень за кілограм. Це майже на 50% більше, ніж минулоріч. На вартість молочної продукції вплинули і високі експортні ціни. Як наслідок, піднімаються ціни і в магазинах.
Після Нового року молочне може зрости в ціні ще на 10%. На думку експертів, це може стати небезпечним не лише для кишень споживачів, а й для молочної галузі в цілому.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут