Український банк першим у світі запровадив систему масових безконтактних платежів через смартфони

Український «ПриватБанк» оголосив про запуск першого в світі загальнодоступного «хмарного» NFC-гаманця, який дозволить власникам смартфонів проводити безконтактні платежі з будь-якого банківського рахунку або карти, без необхідності придбання спеціальних карт, стікерів або телефонних SIM-карт.

Презентація нової технології відбулася під час відкриття форуму банківських інновацій Finnext-2014 в Москві.

Як повідомив на презентації глобального сервісу заступник голови правління «ПриватБанку» Олександр Вітязь, нова технологія кардинально вирішує проблему доступності безконтактних платежів масовим користувачам і дає можливість легко перетворити в безпечний електронний гаманець будь-який сучасний смартфон.

«Ще вчора для того, щоб надавати клієнтам можливість безконтактної оплати, будь-якому банку потрібно було тільки через бюрократію підписувати 9 документів на 287 сторінок, не кажучи вже про необхідність емісії спеціальних карток, наклейок або використання нових сім-карт мобільних операторів, – заявив Олександр Вітязь. – Тому ніхто навіть не дивувався, що ця технологія була так слабо представлена не тільки в нас, але і на багатьох розвинених фінансових ринках».

«Хмарні» NFC-платежі за допомогою смартфонів приймають будь-які термінали в торговій мережі різних країн світу, що працюють за цією технологією. Технологія тестувалася як у Росії, Україні, Польщі та Німеччині, так і США, Канаді, Сінгапурі та інших країнах. Щоб використовувати смартфон як NFC-гаманець, потрібно просто встановити платіжний додаток «Приват24» або «LiqPay», авторизуватися за номером телефону і підключити свої банківські картки. Найближчим часом «хмарний» NFC буде працювати і в одному з популярних платіжних сервісів UBANK.

Нова технологія буде доступна масовим користувачам Android мобільних пристроїв з вбудованим чіпом NFC уже в березні, після офіційного виходу нової версії операційної системи 4.4 KitKat. Використовувати цю технологію для розширення можливостей своїх мобільних сервісів можуть будь-які банки – «ПриватБанк» уже зробив API нового сервісу загальнодоступним на api.privatbank.ua/nfc.

«ПриватБанк» є одним із найбільш високотехнологічних світових банків. У переліку технологій, які запроваджені «ПриватБанком» уперше у світі – SMS-банкінг (1999 рік), ОТР-паролі через SMS (2000), Р2Р-перекази між картками (2003), «Електронна решта» (2009), Онлайн-інкасація (2010) та інші. У 2012 році «ПриватБанк» став одним із перших світових банків, який впровадив технологію безконтактного обслуговування клієнтів з допомогою QR-кодів. Сьогодні щотретій клієнт банку користується його послугами через інтернет і мобільні додатки. Детальніше на сайті:

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net