Новини на ВІККАЕкономічні новиниРоковини банківської кризи

Роковини банківської кризи

-

- Advertisment -

Рік тому в Україні заговорили про кризу в банківській системі. Щоправда, значно раніше про це офіційно заявили у Європі та Америці. Натомість українські чиновники та банкіри тривалий час відтягували з офіційними заявами. Тим часом заспокоювали населення і одне одного: мовляв, фінансова криза лише оздоровить банківську систему. Але після введення Постанови Нацбанку про тимчасове припинення видачі депозитів слова були зайві. З жовтня минулого року вкладники воюють за свої гроші з банкірами. Чиновники теж уже рік борються, щоправда, не з банками, а за банки. Принаймні вони про це не втомлюються говорити. Хто ж насправді перемагає у битві: криза чи все ж банкіри разом із владою – в спеціальному репортажі досліджували Вікторія Курченко.

Восени 2008 черкасці відчули перші симптоми кризи. Валюту в обмінниках почало лихоманити небаченими до цього темпами. Потому фінансовий стілець захитався під банками. Сотні черкащан не змогли забрати свої депозити. Вони щодня штурмували ці фінустанови. Тим часом і чиновники, і банкіри продовжували впевнено стверджувати: кризи в Черкасах немає.
(2008) Віталій Тур, директор Дніпровської філії «Укрінбанку»: «Не криза, на мій погляд, а перевірка на стійкість банківської системи».

(2008) Олександр Черевко, голова Черкаської ОДА: «Сьогодні банківська система не викликає занепокоєння, кризи немає. Це я кажу для клієнтів банків».

(2008) Аліна Дєвляшкіна, вкладниця банку: «Мені кажуть, що гроші повернуть через півроку, у мене є договір на руках, що через півроку мені повернуть, а впевненості немає».
Інтуїція Аліну не підвела. Попри обіцянки банку, вона ще й донині бореться за свої гроші.
Аліна Дєвляшкіна, вкладниця банку: «Написала огромное количество писем. Ответов от них я не получила. Услышала огромное количество оскорблений от юристов, от замдиректоров, которые пытались убедить меня, что я не права».
Утім, два місяця тому банк таки нібито пішов назустріч настирливій вкладниці. Запропонував повернути половину грошей. А на решту суми – переукласти депозитну угоду.
Аліна Дєвляшкіна, вкладниця банку: «Пришлось забрать половину, перезаключить договор. Иначе мне не вернут никакой части. Но есть шанс, что вторую половину я так и не получу».
А шанс не побачити грошей справді є. Це підтверджують у Нацбанку. Банк, де має депозит Аліна, зараз – лише тимчасовий учасник Фонду гарантування вкладів.
Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Якщо фонд переводить на тимчасового учасника, то з того часу на заново укладені депозитні угоди не розповсюджуються гарантії Фонду гарантування вкладів».
Та підстав для паніки, – говорить Сергій Забудський, – наразі немає. Частина проблемних рік тому банків, серед яких і банк «Надра», клієнтом якого є наша героїня, потрохи оговтується від кризи. Натомість на дні, за словами Сергій Забудського, ще й зараз – «Західінкомбанк» та «Національний кредит».
Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Успішно вийшли з фінансової кризи «Укргазбанк», «Промінвестбанк», «Родовідбанк», «Київ». На сьогодні вирішується питання в такому проблемному банку – це «Укрпромбанку».
Вкладники «Укрпромбанку» теж ще з минулої осені воюють з цією установою. Нарешті справа зрушила з мертвої точки.
Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Переведено ці зобов’язання в «Родовідбанк», Сьогодні відбувається реєстрація в електронному вигляді та безпосередньо в «Родовідбанку». Громадяни, які мали вклади в «Укрпромбанку», мають можливість отримати свої кошти».
На сьогодні у банках області перебуває понад три мільярди гривень вкладів черкащан. Донині спостерігається постійний відтік коштів. Кредитування не поновили. З початку року в області закрили 9 філій та 60 відділень банків. Тим часом довіри до цих фінустанов у людей немає.
Оксана, черкащанка: «Зараз би в жодному разі не вклала. Недовіра в мене до банків зараз».
Марина Іванівна, черкащанка: «Нікуди б не поклала, якби в мене були б гроші. Я вже нікому не вірю».
Парадокс, але дехто з пенсіонерів, які вже не раз опеклися, співпрацюючи з банками, і зараз би поклали свої гроші на депозит.
Марія Олександрівна, черкащанка: «Я знаю… мабуть, би поклала».
Віктор Іванович, черкащанин: «Только в сберегательный банк государственный. Там хоть и проценты меньше, но ты знаешь, что получишь».
На роковини кризи вітчизняна банківська система лише потроху виходить з коми. Тоді як у Європі вже розпочалася ремісія. На це у Нацбанку розводять руками. Мовляв, вони роблять все, що можуть.
Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Банківська система – це як кровоносна система будь-якого організму. Коли в цілому хворе суспільство, то лікуванням банківської системи ви нічого не зробите».
І додає: спершу мають домовитися між собою можновладці. Натомість самі політики звинувачують і Нацбанк, і нинішню владу у бездіяльності. Говорять, що знають панацею від хвороби банківської системи.
Сергій Тігіпко, політик: «Надо было в феврале национализировать банков 15-20. На это было 44 млрд. в бюджете выделено. Ми сделали пока 3, 3 и то летом. Мы б имели капитализированную банковскую систему, которою в первую очередь дала возможность вернуть деньги вкладчикам».
Арсеній Яценюк, лідер «Фронту змін»: «По моїм підрахункам треба 25 банків під ліквідацію, під ніж. Тому що це були не банки, це були каси підприємств, кланів. Вони брали гроші у Нацбанку, видавали самі собі кредити і ці гроші виводили за кордон».
Лікувати банки нинішні кандидати в Президенти теж нібито не проти. Щоправда, робити це вони обіцяють лише після виборів.
Вікторія Курченко, кореспондент: «У 2008 році чиновники обіцяли за рік оздоровити банківську систему. Рік минув. Сьогодні ж ніхто точної дати завершення хвороби банків вже навіть не називає».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Табурець показав наслідки ракетного удару по Смілі (ФОТО)

Нині триває ліквідація наслідків ракетної атаки по Смілі. Нагадаємо, зранку ворог вдарив по околицях міста з «Іскандеру». «Спершу про потерпілих....

У Черкаській області затопило луги, поля та подвір’я

Підтоплення лугів і полів зафіксували в Черкаському та Золотоніському районах. Також затопило двори і підвали в низці громад. Про...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x