Обережно: продукти з ГМО поруч!

У Черкасах вже скоро може з’явитися власна лабораторія, яка тестуватиме продукти на вміст ГМО. Ціна питання – мільйон гривень. Нині в Україні таких лабораторій катастрофічно не вистачає. Нагадаємо, Кабінет Міністрів не підтримав раніше внесену пропозицію про перенесення терміну початку маркування такої продукції з 1 липня 2009 року на 1 січня 2010 року. Крім того, Кабінет Міністрів збільшив рівень вмісту генетично модифікованих організмів у продуктах харчування для їх обов’язкового маркування з 0,1 % до 0,9 %.
Законодавці моди на модифіковані продукти – здебільшого американці. Утім, сьогодні ГМО міститься у продуктах і вітчизняного виробництва. Адже українські виробники часто користуються сировиною, яку завозять з-за кордону. Найчастіше трансгени трапляються у м’ясних, молочних продуктах та кондитерських виробах. ГМО можуть містити: диня, тютюн, кукурудза, соя, цукровий буряк, пшениця, томати та інші.
Михайло Чорнопишук, заступник директора ДП «Черкасистандартметрологія»: «Якщо взяти кількість посівів в світі у 1996 році – було 1,7 мільйона га, то у 2006 – вже 91,2 млн. га. Це означає, що вони зросли у сотню разів за такий короткий термін».
Найбільша проблема ж у тому, що в Україні і досі не складений єдиний реєстр продуктів із ГМО. Хоча Порядок державної реєстрації генетично модифікованих організмів та косметичних та лікарських засобів, які містять такі організми, уряд затвердив ще 18 лютого.
Віктор Білоусов, директор ДП «Черкасистандартметрологія»: «Ми можемо краще за лікарів визначити ГМО, а лікарі нехай думають про вплив. У нас є спеціалісти, але ми зв’язані по руках і ногах».

У Черкасах готові боротися із ГМО. Уся проблема – у браку коштів. Для того, щоб відкрити таку лабораторію у нашому місті – потрібно близько мільйона гривень. Коштуватиме тестування теж недешево – від 450 до 900 гривень.
Посприяти створенню випробувальних лабораторій для визначення якісного і кількісного вмісту генетично модифікованих організмів у харчових продуктах і сільськогосподарській сировині пообіцяла і прем’єрка. До 2012 року вона планує виділити на такі лабораторії майже шість мільйонів з державного бюджету.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net