Нова пенсія

601 грн. 40 коп. Саме такий розмір мінімальних виплат для непрацюючих пенсіонерів. 1 листопада Уряд видав Закон України про підвищення стандартів життя, а відтак збільшив розмір мінімальних виплат. Утім, нові пенсії особливо не вплинули на рівень життя людей у літах. Приміром, в управлінні Пенсійного Фонду в Придніпровському районі середній розмір підвищення пенсії становить 17 грн. 80 коп. Подробиці – у сюжеті Юлії Кропиви.

Колишні головні бухгалтери, а нині пенсіонерки Євдокія Яківна та Ганна Петрівна нову пенсію вже порахували. Говорять, що від «нових стандартів життя» оптимізму не додалося.
Євдокія Яківна, пенсіонерка: « Додали 3 грн. –і так добре. Якщо в нас таке в країні коїться, то що зробиш».
Ганна Петрівна, пенсіонерка: «Додали 34 грн., вистачає на комунальні та харчі».
Кожному пенсіонеру – різні доплати, – пояснюють в Пенсійному Фонді.
Тетяна Рожко, начальник Управління ПФ в Придніпровському районі: «Якщо змінився прожитковий рівень, відповідно збільшилась і мінімальна пенсія 573 грн. Разом із допомогою непрацюючим пенсіонерам, що становить 28 грн., вона складає – 601 грн. 40 коп.».
Решті пенсіонерів – свої розрахунки. Для окремих категорій нова пенсія стала суттєвим доповненням до сімейного бюджету. Приміром, мінімальний розмір пенсії для шахтарів збільшився на 200грн.
Тетяна Рожко, начальник Управління ПФ в Придніпровському районі: «Також змінився мінімальний розмір пенсії для інвалідів війни та учасників бойових дій. В інвалідів війни першої групи пенсія 1440 проти 1200 грн.»

Інвалідам та учасникам війни додали по 160 грн. Але середній розмір доплати на одного пенсіонера у Придніпровському районі становить 17 грн. 80 коп. На ці кошти багато не купиш. Тож в цілому армія пенсіонерів, хоч і має підвищені соціальні стандарти, ухвалені Верховною Радою, утім, від них людині в літах, як кажуть, ні холодно, ні тепло.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут