Куриво дорожчає!

Куриво стало дорожчим. Ціни на тютюнові вироби на початку листопада, так і не дочекавшись наказу Президента про зростання акцизного збору, підвищили самі виробники цигарок. Роздрібна ціна найбільш популярних марок зросла в середньому на 3 гривні. У такий спосіб, за словами експертів, тютюнові корпорації «хочуть гарантувати свій прибуток» та «відтермінувати підписання наказу про підвищення акцизів Президентом України». Чи є майбутнє у антитютюнового закону та чи схвалюють його черкаські курці – дізнавалася Марина Лук’яненко.

Наслідувати приклад Семена Семеновича черкасці збираються лише почасти.
Нагадаємо, що закон про підвищення акцизів на цигарки до 40% Верховна Рада ухвалила 22 жовтня. Чинним він стане потому, як його підпише Президент та опублікує на своїх сторінках урядове видання.
За словами фінансових експертів, таке підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби всіх марок суттєво збільшить грошові надходження до бюджету. Водночас фахівці всеукраїнської організації «За вільну від тютюнового диму Україну» називають підвищення цін на цигарки – найдієвішим методом боротьби із тютюнопалінням. Сьогодні, за їхніми словами, він є актуальним як ніколи.
Сергій Гончар, всеукраїнська коаліція ГО «За вільну від тютюнового диму Україну»: «Зараз, ви знаєте, епідемія грипу, а тютюн є одним із тих чинників, що понижує імунітет й вражає особливо вразливі до хвороби органи – це легені».

За словами Сергія Гончара, завдяки попереднім підвищенням акцизного збору кількість курців в Україні серед дорослого населення повільно, однак упевнено зменшується. Мовляв, 2005-го палили понад сорок відсотків українців, 2008-го – 35, цьогоріч – лише 30.
Натомість головний податківець області Юрій Ткаченко вважає, що таке підвищення акцизів призведе до зростання тіньового ринку тютюнових виробів.
Юрій Ткаченко, головний податківець області: «За практикою роботи податкової служби зі збільшенням ставки акцизного збору починає відбуватися контрабанда. У Росії ставки значно менші, в Молдові теж менші, ніж в Україні, то, зрозуміло, звідки буде контрабанда надходити».
Медики, у свою чергу, наголошують на сумній статистиці та звертаються до інстинкту самозбереження черкасців. Адже щороку від хвороб, пов’язаних із палінням, в Україні вмирає понад 100 тисяч людей. Кожен десятий з них – пасивний курець.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут