Купання малюків ввечері поліпшує їх сон: дослідження американських вчених

Дослідження показало, що купання дітей за 90 хвилин до сонної години, допоможе їм краще спати.

Вся справа у температурі

Інженери-біомедики з Техаського університету в Остіні виявили, що існує зв’язок між часом прийняття ванни, температурою води та поліпшенням сну. Важко назвати це несподіванкою, адже досвідчені батьки, якщо не знали, то здогадувались про це раніше. Більшість із них купають дітей приблизно за півтори-дві години до сну. Це пояснюється тим, що приємні банні процедури та вдягання м’якої піжами перед сном — це заспокійливий ритуал для дітей, який символізує закінчення дня.

Наукове пояснення цього факту полягає в тому, що під час прийняття ванни тіло нагрівається. Саме підвищена температура тіла сприяє швидкому відходу у царство Морфея та хорошому сну — таких висновків дійшли вчені. Отже, якщо ви хочете, щоб ваша дитина заснула о 21:00, купайте її приблизно о 19:30.

Результати, опубліковані в журналі Sleep Medicine Reviews, радять тримати температуру води на рівні 40-42,8°С. Купання має приносити дитині задоволення, тому подбайте про зручну ванночку. За цим посиланням https://panama.ua/categorys/76333/ ви знайдете таку, що зможе самостійно вимірювати температуру води та буде комфортною для малюка.

Як це працює?

Температура тіла впливає на регуляцію циклів сну-неспання. Тож тепла ванна покращує кровотік, який, сприяє природному циркадному процесу. Останній, у свою чергу, допомагає швидше заснути та краще спати. Це може бути корисним не лише для дітей, а й для дорослих. Якщо у вас є проблеми зі сном, спробуйте приймати теплу ванну за 1,5-2 години до сну.

Щоб прийти до цього висновку, вчені спирались на 5322 попередніх досліджень на тему сну.

«Переглянувши всі відомі експерименти, ми помітили значні розбіжності в підходах та висновках, – говорить Шахаб Хагай, доктор філософії, кандидат на кафедру біомедичної інженерії та провідний автор саме цього дослідження. – Єдиний спосіб точно визначити, чи насправді можна поліпшити сон — це поєднати всі попередні дані та поглянути на них через новий об’єктив».

Тож мораль історії така: купайте малюків за годину-дві перед сном, щоб подарувати їм хороший сон, а собі приємний вечір. А якщо маєте власні проблеми зі сном, налаштуватись на відпочинок теж допоможе тепла ванна та приємна на дотик піжама.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут