Кількість категорій пільгових перевезень скоротиться у кілька разів

Кількість категорій пільгових перевезень на Черкащині скоротиться у кілька разів. Таке рішення ухвалила рада обласної автомобільної асоціації. Чинності воно набуде 15 лютого. Підставою для таких радикальних дій стала значна сума боргу держави за перевезення пільгових категорій населення перед транспортниками. За словами черкаських перевізників, борги по деяких підприємствах сягають кількох мільйонів, а коштів, які вони заробляють, не вистачає навіть на пальне. Далі розповідає Марина Лук’яненко.

Цільової субвенції на пільгові перевезення за минулий рік черкаські перевізники у повному обсязі так і не отримали. Та й навряд чи отримають – зауважує заступник міського голови Андрій Дзюба. Причини тривіальні: заблоковані держказначейством рахунки та недосконале законодавство.
Комунальному підприємству «Черкасиелектротранс» за підсумками 2009-го держава заборгувала понад 150 тисяч гривень. Решті черкаських перевізників й того більше.
Андрій Дзюба, заступник міського голови м. Черкаси: «по розрахункам 28 мільйонів держава їм повинна була дать дотації, однак вона виділила лише 2 мільйони, і з них мільйон 182, майже мільйон двісті тисяч вона не доплатила».
Міська влада на рішення перевізників вплинути не може. Оскільки держбюджет-2010 й до цього часу не затверджений, а відповідно й сума компенсації за пільгові перевезення не визначена. Угоди про співпрацю між міською радою та черкаськими перевізниками на 2010 рік не укладені.

Петро Копієвський, ПП, перевізник: «З розрахунку получається те, що нам держава субвенцію заплатить, хоча вона ще нам її і не заплатила, так от з цих розрахунків виходить, що держава виділяє кожному пільговику на рік 100 гривень, так от і порахуйте скільки він може разів проїхать».
З такими розрахунками Кабміну категорично не згодні і члени обласної автомобільної асоціації. Мовляв, коштів, що їх держава повинна виділяти, однак з відомих причин не виділяє, на перевезення пільговиків недостатньо.
Микола Євтушенко, в.о. голови ради обласної автомобільної асоціації: «В системі міністерства транспорту та зв’язку передбачено, що держава виділяє на пільговиків 450 мільйонів гривень, а якщо врахувати сучасні оцінки ситуації, з урахування цін на пальне та запчастини, то ця сума повинна становити 4,5 млрд гривень».
Підприємці з цією проблемою зверталися як до органів місцевого самоврядування, так і до вищих державних органів влади. Жодних конкретних відповідей чи пропозицій черкаські перевізники не отримали.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут