Газтрон розповів, як Україна та Польща можуть разом зупинити імпорт російського газу

Завдяки співпраці з Польщею Україна зможе позбутися російського газу, який потрапляє на її територію у складі блендів. Про це в коментарі виданню The Page заявив Владислав Колодяжний,  CEO “Газтрон-Україна” (GT Group). За словами експерта, аби зробити український ринок енергонезалежним, Україні потрібно посилено працювати з двома регіонами – Польщею та Чорним морем.

Владислав Колодяжний наголошує на тому, що український та польський ринки скрапленого нафтового газу мають багато спільного: починаючи з обсягів постачання LPG та закінчуючи проблемами ринків.

До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, обсяг українського ринку LPG складав 2 мільйони тонн, польського — 2,4 мільйони тонн. В обох країнах скраплений газ переважно використовують як паливо для автомобілів, менша частина продукту застосовується для промислових та побутових потреб. Схоже навіть співвідношення: у Польщі на паливо припадає 75% LPG, в  Україні — 95%.

Голова “Газтрон Україна” звертає увагу і на спільні виклики: і на українському, і на польському ринках зараз домінує саме російський продукт. Тут же постає інша проблема — більшість інфраструктури обох країн розташована або на кордоні з країною-агресором, або ж на кордоні з країною-посібником росії — білоруссю. І саме власники цієї інфраструктури, разом з постачальниками російського газу, саботують введення санкцій проти рф на рівні Європейського Союзу.

На думку  CEO GT Group, аби вирішити проблему енергетичної залежності від росії, і Україні, і Польщі варто звернути увагу на морські маршрути постачання газу. Польща вже розвивається в цьому напрямку – у 2022 році Польща збільшила постачання LPG морем, та має вже чотири термінали для його приймання.

Як зазначає Владислав Колодяжний, є чимало географічних обставин, які роблять Польщу важливим партнером для України в боротьбі з російським LPG. Саме Польща є транзитним хабом, через який російський скраплений газ потрапляє до Європи та України. Причина цього — наявність у країні і європейської, і ширококолійної залізничної інфраструктури. Також LPG російського походження потрапляє в ЄС через Польщу автомобільним шляхом. Щодо імпорту в Україну, згідно з митною статистикою, за перші п’ять місяців 2023 року 75% скрапленого газу потрапило до України саме з Польщі.

Голова Газтрон Владислав Колодяжний впевнений: враховуючи географічні та логістичні чинники, спільні потреби та проблеми, Польщі та Україні необхідно співпрацювати. Завдяки спільному пошуку рішень країни можуть позбутися російського ресурсу на своїх ринках —  а отже, зробити їх незалежними.

Аби досягти цього, CEO GT Group пропонує наступні кроки:

  • Посилення співпраці українських та польських митних органів. Усі митні процес мають бути швидкими та прозорими.
  • Розвиток співпраці з учасниками польського енергетичного ринку. Саме вони є союзниками України, адже зацікавлені у припиненні імпорту скрапленого газу російського походження на територію Польщі та розбудові інших шляхів постачання продукту.
  • Дослідження процесів надходження російського газу як в Україну, так і в ЄС. Визначення та афішування постачальників LPG російського походження.
  • Спільна робота України та Польщі, спрямована на введення санкцій проти російського продукту на рівні Європейського Союзу.
  • Дотримання законодавства ЄС щодо якості LPG, податку на нього, а також розвитку використання.

Владислав Колодяжний переконаний, що нещодавно прийнята заборона імпорту скрапленого газу російського походження та звернення Верховної Ради України до Польщі можуть стати початком перспективної співпраці між країнами.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x