Online TV
Новини на ВІККАЕкономічні новиниФінансова грамотність, або Як "жити по кишені" та ще...

Фінансова грамотність, або Як "жити по кишені" та ще й відкладати?

- Advertisment -

Як і всі люди, я зіткнулася з потребою накопичення коштів. Дитина ось-ось піде в перший клас і мені, як відповідальної мамі, потрібно заздалегідь підходити до питання "а де і за що він буде вчитися" виважено і "вже пора".

Тут же в голові майнуло питання – а як же збирати гроші, якщо всі ми живемо від зарплати до зарплати, і як зазвичай, її не вистачає? Знайоме питання, правда?

Деякі мої знайомі користуються додатком ПриватБюджет, інші ведуть "сімейні" зошити, записуючи туди всі витрати і доходи, але їм весь час не вистачає часу на аналіз витрат хоча б одного місяця, тому все зводиться до банальної бухгалтерської писанини "а-ля дебет-кредит".

Прочитавши доступну літературу про управлінню бюджетом, я здається, знайшла декілька правил, які потрібно випробувати в реальному житті.

Отже, почнемо з аналізу. Так-так, виявилося, з аналізу треба починати, а не закінчувати. Насамперед, окреслюємо свій місячний дохід. Підсумовуємо все, що потрапляє в наш гаманець.

Другою справою – формуємо "недоторканний запас". Відразу ж, як тільки відбулося надходження грошей. В ідеалі НЗ повинен становити 10-20% від "приходу". Оптимальний запас НЗ – це 6 повних зарплат.

Тепер формуємо перелік постійних витрат: комуналка, кредитка, страховка, оплата за дитсадок і т.п. Як виявилося, ці витрати істотно більше, ніж я припускала.

Не забудьте про дозвілля. На це теж потрібні кошти. Зустрічі з друзями, кіно, дні народження і заняття спортом ніхто не скасовував.

Ну ось ми "розділили" кошти. Залишок коштів ділимо за принципом "4-х конвертів" – рівними частинами на 4 тижні місяця. Це сума на яку будемо жити. Відкладені НЗ, постійні витрати і дозвілля – мають бути недоторканні.

Недоторканний запас потрібен нам для непередбачених обставин. Всяке в житті буває. Зберігати ці гроші можна на депозитному вкладі, який дозволяє зняти кошти будь-який момент, наприклад "Приват-Вклад". Процентна ставка там менше, але гроші можна зняти в будь-який час дня і ночі. Це надійніше, ніж удома під матрацем.

А коли назріє необхідність у накопиченні для придбання цінної, дорогої покупки, можна скористатися річним депозитом"Депозит-Плюс." Відсоток значно більше, але зняти гроші можна тільки через рік. І немає спокуси взяти трішечки, а потім покласти назад.

Успішного управління особистим бюджетом!

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах підприємство хоче отримати дозвіл на викиди: запитують думку громадськості

ПРАТ «Черкаське КХП» має намір отримати дозвіл на викиди для існуючого обєкта. Тому нині збираються пропозиції та зауваження від...

Військовий із Черкас отримав «Срібний хрест» від Сирського

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський нагородив почесним нагрудним знаком «Срібний хрест» капітана Федорчука Андрія Вікторовича - військовослужбовця...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас