Черкаському державному технологічному університетові виповнилось 55

Черкаський державний технологічний університет святкував своє 55-річчя. Цей виш є одним із наймолодших в області. Та вже прославив себе як один із найпотужніших наукових осередків.

Тамара Качала, ректор ЧДТУ: "Та не дивлячись на молодість, він має свої індивідуальні риси та свою історію і амбітні плани на майбутнє. Черкаський державний технологічний університет – це завжди рух уперед, це ознака життя і розвитку, це нестримна енергія до нових досягнень. Наш університет серед лідерів освітнього процесу країни й області, складова європейської технічної науки, джерело висококваліфікованих кадрів".

Святкувати іменини почали зі згадок минувшини. Перший ректор вишу зазначив: за його керування тут було лише кілька навчальних корпусів та один гуртожиток.

Валентин Биков, перший ректор ЧДТУ: "И вот коллектив наш за эти 30 лет сделал практически невозможное. Сейчас это могучий университет не только в области, но и в нашей Украины".

За останні 15 років випускники університету впровадили на різних підприємствах України та сусідніх країн понад 60 різних технологічних установок.

Василь Осипенко, доктор технічних наук, професор завідувач кафедри проектування харчових виробництв та верстатів нового покоління: "І зараз практично випускники нашого вузу є основою тих підприємств, які займаються сучасними технологіями в Україні. Варто сказати, можливо й похвастатися, що в Черкасах є фірма. Є практично не тільки лідером в Україні, а й лідер в СНГ з випуску сучасного технологічного обладнання. Більшість працівників цієї фірми є випускниками нашого вузу".

Славу університету відзначили й в обласному департаменті освіти та науки. Працівникам вишу вручили відзнаки обласного та державного рівня.

Валерій Данилевський, директор департаменту освіти і науки Черкаської ОДА: "Вашими руками, вашими знаннями, вашими зусиллями, вашими серцями й вашими думками кується наукова слава університету. Повірте мені, вона відома за межами не тільки нашої держави, в багатьох країнах і серед багатьох вчених ви звучите і займаєте почесне місце".

Студенти ЧДТУ переконані: зараз університет перейшов на новий щабель розвитку. Спудеям тут живеться, справді, по-європейськи.

Сергій Шмиголь, голова студентської ради ЧДТУ: "Досягненням я вважаю те, що в усіх процесах, які відбуваються в нашому вищому навчальному закладі, ми беремо активну участь. У розробці нормативно-правової документації, у зв’язку з тим, що вийшов новий закон, і тому подібне. Зараз працюємо над новим положенням. Хочемо також провести вибори за новим положенням, новим методом. Безпочередньо студентам живеться досить непогано. Ми зараз також запроваджуємо з нашої ініціативи ректорську стипендію. Кращі студенти також будуть її отримувати".

До привітань в онлайн-режимі долучилися й професори з Німеччини, Великобританії (Кембридж) та Польщі. Наостанок керівництво вишу зазначило: на досягнутих успіхах не зупиняться. Уже мають кілька наукових планів на майбутнє.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net