Новини на ВІККАЕкономічні новиниЧеркаські села покращують благоустрій за гроші від ООН

Черкаські села покращують благоустрій за гроші від ООН

- Advertisment -

Завершено будівництво 36 об’єктів, відремонтовано та оснащено 22 ФАПи, побудовано 6 водогонів, у 20 школах впроваджено теплоощадливі технології. Такими є результати програми соціально-економічного розвитку сіл Черкащини. Її ініціатором стала Міжнародна Наглядова Рада ЄС та Програми Розвитку ООН. За час реалізації програми 42 сільські громади, у відібраних за конкурсом районах області, самостійно розробляли та втілювали проекти, спрямовані на розвиток своїх територій. Тепер же результати виконаної роботи стануть визначальним чинником для продовження програми соціально-економічного розвитку сіл Черкащини і в наступному році.

Днями до Черкас з робочим візитом завітала делегація Міжнародної Наглядової Ради ЄС та програми розвитку ООН. Ця організація ініціювала на Черкащині програму, спрямовану на соціально-економічний розвиток сіл області. Основна мета проекту – створення об’єднань громадян, які б самостійно визначали локальні проблемні питання та шляхи їх вирішення. Левову частку коштів на подолання проблем селяни отримували від програми розвитку ООН. Ця сума становила близько чотирьохсот тисяч доларів. Ще 10 % від необхідної суми виділялося із обласного бюджету, а 5 % повинні були зібрати самі селяни. На початку проекту його організатори наштовхнулися на недовіру та пасивність людей.
Маіна Кулик заст. нач. головного управління зовнішніх зносин ОДА: «Коли почалася робота над проектом, вона затяглася і ми пізніше вступили в цей проект».

Коли ж селяни усвідомили перспективи від участі в проекті, то активно взялися до роботи. Результати від цього перевершили всі сподівання і організаторів, і самих людей. За два роки їм вдалося вирішити чимало нагальних проблем.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Це і ремонти шкіл, і оновлення та реконструкція інших соціальних об’єктів, це і допомога тим людям, які мають невеликі доходи».
Проте основним досягненням, за словами організаторів проекту, є те, що громади зрозуміли, що власними силами можна змінити життя на краще. Пасивне очікування вони змінили на активні дії. В результаті отримали чимало позитивних змін у своєму житті. А отже Черкащина має великі шанси продовжити співпрацю з Міжнародною Наглядовою Радою.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми готові стати учасниками наступної фази розширення Міжнародного проекту в Україні в 2011 році».
Проте свій вердикт щодо подальшої участі Черкащини у проекті Міжнародної Наглядової Ради ЄС/ПРООН іноземна делегація винесе після того, як на власні очі переконається у його дієвості, відвідавши села-учасники проекту.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас