Черкаська земля дорожчає – орендні ставки меншають

Черкаська земля дорожчає – орендні ставки меншають. Міська влада провела нову нормативно-грошову оцінку землі. Один квадратний метр у Черкасах науково-дослідний інститут оцінив у сто двадцять сім гривень сорок вісім копійок. Проте орендна плата зменшилася і тепер становить три відсотки. Оприлюднені зміни підприємців не потішили. Детальніше – у сюжеті далі.

Нормативно-грошова оцінка землі в Черкасах не проводилася з 99-го. Хоча за законом має бути раз на п’ять років. Міська влада вирішила виправити ситуацію і замовила переоцінку в науково-дослідному інституті.
Марина Геращенко, директор департаменту архітектури, будівництва та землеустрою: «За результатами досліджень інституту, ця вартість на сьогодні становить 127 грн. 48 коп. Для порівняння: вперше нормативно-грошова оцінка земель м. Черкаси провадилася в 1999 році і була затверджена в 2001 році. На той час базова вартість 1м2 – 39гр. 32 коп.»
Крім встановлення нової базової оцінки, проектом передбачено також затвердити межі економіко-планувальних зон міста, а також визначити розмір сплати за землю.
Марина Геращенко, директор департаменту архітектури, будівництва та землеустрою: «Передбачається запровадження єдиної ставки орендної плати для всіх підприємців на території міста. Ця ставка 3%, фактично за законом, це мінімально можлива ставка орендної плати, трикратний розмір земельного податку. 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки».

Виняток буде тільки для грального бізнесу. Якщо його колись дозволять у Черкасах, то такі підприємці будуть сплачувати по максимуму. Така позиція міської влади висловлена в запропонованому проекті змін. Також мерія впровадить відповідальність за недотримання умов оренди. Штрафуватимуть за порушення термінів освоєння земельних ділянок, за поганий санітарний стан – бур’яни та сміття.
Марина Геращенко, директор департаменту архітектури, будівництва та землеустрою: «Відповідальність ця розраховується як штрафні санкції у розмірі 12% від нормативно-грошової оцінки на рік».
Утім перегляд нормативно-грошової оцінки земель, як і штрафні санкції, черкаських підприємців обурюють, мовляв, криза надворі – куди платити ще більше.
Марина Геращенко, директор департаменту архітектури, будівництва та землеустрою: «У жодному обласному центрі менше, ніж 100-150 грн. на сьогодні просто немає. У нас зараз 69. Стосовно якихось коефіцієнтів знижувальних, то я скажу, що їх просто не може бути».
Черкаські підприємці поясненням вірять не охоче. Переконані, що земля скільки не коштує. Вартість завищили. Крапку в цьому конфлікті мають поставити депутати міської ради.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут