Банки Черкащини страждають від недовіри черкащан, які не поспішають нести їм гроші

Черкащина зможе прожити без бюджету, щоправда, не довго. Саме такі перспективи озвучив на нараді банківських працівників голова черкаської ОДА. Олександр Черевко також попередив банкірів: криза пануватиме і у 2010-му. Тож працівникам фінансової сфери потрібно віднайти нові способи, як триматися на плаву. Банкіри ж нині переймаються й іншою проблемою – різким падіннями довіри до банківських установ.

Попри фінансові негаразди нараду із банкірами Олександр Черевко розпочав із позитиву. Зокрема зазначив, що нині активно зростає професійність банківської системи. Її не підкосила навіть розкручена програма уряду «Український прорив», яка внесла певні негаразди у систему. Серед них найголовніший, зауважив голова Черкаської ОДА, той, що в країні і досі не визначений основний показник – показник ефективності праці.
Олександр Черевко, голова Черкаської ОДА: «І поки ми на рівні держави не ведемо його, то ситуація у цій програмі буде така, що надмірні соціальні виплати доженуть нас інфляцією. Ситуація буде напруженою, в тому числі і з національною грошовою одиницею».
На думку губернатора, у кризу слід наново вчитися керувати країною. Вдається не всім.
Нині Національний банк країни став перед вибором. Направити кошти на розвиток економіки чи на виконання соціальних бюджетних програм. Насторожує банкірів й байдужість та безініціативність населення. Так, за минулий рік заборгованість населення по кредитах зросла удвічі і становить 263 мільйони гривень.

Сергій Забудський, начальник управління НБУ в Черкаській області: «Їх питома вага у кредитному портфелі становить 7,7%. Якщо порівняти по Україні, то у нас цей показник дещо кращий. В Україні – 9,4%. Але це не повинно радувати, а навпаки засмучувати!».
Ще одне питання регіонального рівня – повернення довіри до банків, – наголошують у національній фінустанові. Адже поза банками нині перебувають понад 30% живих коштів. Черкащани не надто поспішають віддавати кошти навіть у банки із стабільною репутацією.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net