Автоматизоване тепло

Сучасні автоматичні регулятори тепла встановлені в трьох черкаських школах. Переваги таких інновацій очевидні. Віднині керівництво цих закладів зможе самостійно регулювати температуру в навчальних приміщеннях. Тож школярі забудуть, як це, коли в класі занадто спекотно або холодно. Про інші переваги автоматичних регуляторів тепла знає Вікторія Курченко.

Колегіум «Берегиня» – одна з перших шкіл, де встановили автоматичні регулятори тепла. Директор закладу зізнається: спочатку він поставився скептично до пропозиції міського голови удосконалити в такий спосіб опалювальну систему. Коштує тепловодолічильник – 28 тисяч гривень. Фінансувати таку інновацію слід було за кошти, отримані від економії енергоносіїв.
Василь Титаренко, директор колегіуму «Берегиня»: «Коли ми впритул зайнялися цією справою, то виявилося, що без особливих зусиль можна провести значну економію».
З новим тепловодолічильником «Берегиня» споживає замість п’ятисот кіловат електроенергії на день – вдвічі менше.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Ми загалом на сьогодні маємо економії по енергоносіях по закладах освіти близько 200 тисяч гривень».
Утім, і така економія – не межа. Тепер під час опалювального сезону керівництво школи самостійно регулюватиме температуру в

приміщеннях. Приміром, на вихідних знижуватиме її, аби не опалювати порожню школу.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Якщо в період навчання має підтримуватися температура в школі, наприклад, 18 градусів, то в суботу, неділю температура може падати умовно до 10 градусів».
Така новація, за словами міського керманича, особливо необхідна в школах, де взагалі немає лічильників. Там доводиться значно переплачувати за теплопостачання.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Ці гроші просто викинуті з міського бюджету. Тому що оплачувати квадратні метри треба, незалежно від того – тепло весною чи восени, за стабільною ціною».
До кінця року ще в семи закладах освіти встановлять автоматичні регулятори тепла.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net